Warsztaty

Obejrzyj animacje poklatkowe stworzone na warsztatach w muzeum

Kobieta i mężczyzna sterują jakimś urządzeniem.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Zapraszamy do zapoznania się z krótkimi filmami animowanymi stworzonymi metodą poklatkową, które powstały w ramach warsztatów „O sobie samych – animacje tożsamościowe”.

Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy stworzyli trzy filmy na temat tożsamości. Każdy zespół podszedł do tematu inaczej, biorąc na warsztat inne zagadnienie.

I tak powstał film o doświadczeniu migracji i tożsamości osoby, która musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości, film o szukaniu własnej drogi życiowej i podejmowaniu odważnych decyzji oraz film o kreowaniu swojego wizerunku w Internecie. Zapraszamy do oglądania!

Migrant

„Migrant” jest opowieścią o podróży. Główny bohater pragnie poznać świat inny niż ten, do którego jest przyzwyczajony. Zmieni to jego tożsamość, spojrzenie na świat oraz nie pozostanie bez wpływu na otoczenie.

Miotła mojego życia

„Miotła mojego życia” to film, w którym każdy z nas może znaleźć siebie. To historia o poszukiwaniu szczęścia, które niejedno ma imię. Jeden człowiek. Jedno życie. Wiele ról – wiele tożsamości. Poznaje. Pnie się. Eksploruje. Odrzuca. Upada, by się podnieść. Przegrywa, by wygrać… Wygrywa, odnajdując spokój i szczęście w swojej nowej-starej roli.

„Like’n’Roll”

„Like’n’Roll” to lekka opowieść o wychodzeniu ze świata online. Pewnego dnia, Ona i On, porzucają ramy telefonu, aby obnażyć kształt osobowości. Ich własny kształt.

 

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp