Seminarium

O rozumieniu zmiany w projektach społecznych

fot. Flickr / markheybo / CC BY 2.0

Czym jest zmiana? Jakie założenia kryją w sobie inicjatywy mające na celu zmianę społeczną? Jak oceniać, czy planowana zmiana rzeczywiście miała miejsce? Zapraszamy na seminarium, podczas którego wraz z zaproszonymi specjalistami zastanowimy się nad teoretycznymi założeniami dotyczącymi zmiany w projektach społecznych oraz przyjrzymy się ciekawym projektom realizowanym w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

Plan seminarium:

  • Wykład wprowadzający – Edwin Bendyk
  • Warsztaty – Nicholas Clements
  • Dyskusja i prezentacja projektu Living Memorial, Węgry – Anna Kovács i Horváth Balázs

Seminarium w języku angielskim.

Zapraszamy twórców kultury, działaczy organizacji pozarządowych, koordynatorów i kuratorów projektów.

Prosimy o wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres: [email protected] do środy, 7.10.2015r., godz. 23:59.

>> Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj <<

Edwin Bendyk – dziennikarz i eseista, kierownik Centrum Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas, publicysta działu naukowego „Polityki”, przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Kod Kultury, współpracownik Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Autor książek "Zatruta studnia", "Antymatrix", "Miłość, wojna, rewolucja".

Nicholas Clements – działacz, animator kultury, artysta. Pracuje ze społecznościami lokalnymi – przede wszystkim z przedstawicielami wykluczonych i defaworyzowanych grup społecznych. Jego główną metodą pracy jest pobudzanie szeroko rozumianej kreatywności. Nick Clements jest wykładowcą na Staffordshire University w Wielkiej Brytanii oraz autorem książki „Creative Collaboration”.

Living Memorial – akcja społeczna krytykująca wystawienie pomnika niemieckiej okupacji na Placu Wolności w Budapeszcie. Akcja miała skłonić Węgrów do dyskusji i refleksji na temat postaw wobec Zagłady i polityki historycznej Węgier. O samej akcji, jej przebiegu i koncepcji opowie Anna Kovács, tłumaczka i aktywistka w grupie Living Memorial oraz Horváth Balázs, niezależny kurator, współtwórca koncepcji oraz działań edukacyjnych towarzyszących akcji Living Memorial.

Seminarium organizowane w ramach święta Made in POLIN.Szczegółowy program znajduje się tutaj.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp