Nowalijki i nowe chałki – warsztaty kulinarne z Alessią Di Donato
image
image
image
image
image
Zapraszamy na warsztaty kulinarne z Alessią Di Donato – "Nowalijki i nowe chałki". Wspólnie przygotujemy empanadas z nadzieniem z sera owczego i miodowym sosem, rybne albondigas z agristada – sosem cytrynowym oraz chałki w nowym wydaniu.
- 12 maja (piątek), godz. 18.00-21.00, BRAK MIEJSC
- Pracownia kulinarna "U Fani"
- Liczba miejsc ograniczona: 15 osób
Maj to czas odrodzenia i pierwszych zbiorów. Czas Szawuot, który smakiem mleka i miodu przypomina nam, że to czas dekorowania synagog i naszych stołów kwiatami i nowalijkami.
Dla nas to czas zebrania się i wspólnego gotowania pod okiem naszej szefowej kuchni Alessii Di Donato, z którą zgłębimy kuchnię sefardyjskich Żydów z Półwyspu Iberyjskiego. Ramą dla naszej uczty będzie królowa aszkenazyjskiej kuchni – chałka.
Nauczycie się robić empanadas – pierożki z nadzieniem z sera owczego, zapiekane w piecu, do tego przygotujecie sos z miodu z drzewa truskawkowego, a także albondigas – aromatyczne klopsiki rybne i agristada – wyjątkowy sos cytrynowy. Na szabatowym stole nie zabraknie też chałek – tym razem w majowej, nowalijkowej odsłonie.
Zapraszamy Was do naszego wspólnego stołu z herbatą i naparami w Pracowni kulinarnej "U Fani", aby razem zastanowić się nad symboliką święta Szawuot oraz sezonowością i lokalnością we współczesnej kuchni.
Menu:
- empanadas de queso y salsa de miel – pierożki z serem owczym i sos z miodu z drzewa truskawkowego,
- albondigas de pescado y salsa agristada – klopsiki rybne i sos "agristada" (sos cytrynowy),
- chałki z nowalijkami.
Przepisy kuchni żydowskiej znajdziesz na portalu Wirtualny Sztetl.
Alessia Di Donato – rzymianka z urodzenia, szefowa kuchni specjalizująca się w pieczywie i cukiernictwie; uczy technik kulinarnych, pisze o jedzeniu; miłośniczka sztuki, podróży i dobrego życia. Absolwentka prestiżowych szkół kulinarnych: Le Cordon Bleau, Accademia Italiana Del Pane oraz Paidei – profesjonalnej szkoły cukiernictwa w Mediolanie, gdzie zdobyła dyplom pod kierunkiem Massimo Pica.
Popularyzatorka kuchni żydowskiej, podróżuje po całym świecie w poszukiwaniu żydowskich smaków, odtwarza zapomniane receptury i proponuje nowe wersje znanych potraw. Od lat współpracuje z Muzeum POLIN, prowadząc warsztaty i kursy kulinarne. Dzięki swoim daniom zabiera nas w podróż przez kuchnię sefardyjską i aszkenazyjską.