Warsztaty
16.04.2023

Niezwykły świat książek – warsztaty dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami

Warsztaty dla szkół w Muzeum POLIN. Przy starych maszynach do drukowania stoi dwoje dzieci i odbijają odbitki druków. W tle dorosłe osoby.
fot. A. Szulc / Muzeum Historii Żydów Polskich

Bajki, wierszyki i opowieści towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Podczas warsztatów zanurzymy się w świecie książek – zarówno tych współczesnych, jak i bardzo starych. Na naszej wystawie poszukamy informacji o tym, jak powstawały pierwsze drukowane książki. Sprawdzimy działanie prasy drukarskiej. Sami spróbujemy trudnej sztuki kaligrafii.

  • 16 kwietnia (niedziela), godz. 11.00-14.00
  • wstęp bezpłatny, wymagana rezerwacja: [email protected]

Warsztaty są dostosowane w szczególności do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną, w spektrum autyzmu.

Zadanie zostało sfinansowane w ramach przedsięwzięcia grantowego Wystawa dla wszystkich – zwiększenie dostępności wystawy stałej Muzeum POLIN dla osób ze szczególnymi potrzebami", realizowanego w projekcie "Kultura bez barier", nr projektu POWR.04.03-00-00-0071/20, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Logo Funduszy Europejskich Wiedza - Edukacja - Rozwój, flaga Polski i napis Rzeczpospolita Polska, flaga Unii Europejskiej i napis Europejski Fundusz Społeczny

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl