Spotkanie
Premiera: 28.06.2020 - online

Niedzielne popołudnia z poezją współczesną 

Na zdjęciu kobieta w letniej sukience i kapeluszu, siedzi oparta o pień drzewa, czyta książkę
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W ramach pierwszego wydarzenia z cyklu "Niedzielne popołudnia z poezją współczesną", zapraszamy miłośników poezji na spotkanie z Jackiem Dehnelem. Poeta przeczyta swoje utwory oraz wiersze żydowskiego twórcy Chaima Nachmana Bialika, specjalnie wybrane na tę okazję.

  • Premiera na Facebooku: 28 czerwca, godz. 15.00

Łąka Leśmiana projekt-instalacja stworzony na cześć poety Bolesława Leśmiana jest doskonałą okazją, by spotkać się z poezją współczesną różnych twórców. W tym nietypowym czasie pozwólmy sobie na chwile odpoczynku od rzeczywistości. Spuśćmy powietrze i zatrzymajmy się, dając się ponieść pięknu poezji.

W czerwcu swoje utwory przeczyta Jacek Dehnel, wprowadzając nas w nastrój refleksji i melancholii. Odczyta również wybrane wiersze żydowskiego poety, tworzącego na przełomie XIX i XX wieku, Chaima Nachmana Bialika.

W lipcu i w sierpniu będą to spotkania z różnymi współczesnymi poetami. Program na te miesiące ogłosimy w drugiej połowie czerwca.

Cykl "Niedzielne popołudnia z poezją współczesną" to spotkania z uznanymi twórcami, którzy raz w miesiącu będą odczytywać dla nas swoje wiersze.

Jacek Dehnel (ur. w 1980 w Gdańsku) - poeta, prozaik, tłumacz, malarz. Wydał m.in. osiem tomów poetyckich, przekłady (m.in. Chaima Nachmana Bialika), pięć powieści i kilka tomów krótszych próz, a wspólnie z mężem, Piotrem Tarczyńskim – serię kryminałów o profesorowej Szczupaczyńskiej. Laureat m.in. Nagrody Kościelskich (2005) i Paszportu Polityki (2006). Współzałożyciel Ochotniczego Hufca Porządkowania Cmentarza Żydowskiego, nagrodzonego Nagrodą Hirszowiczów (2014). 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl