Warsztaty

My, migranci – warsztaty wideo

Mężczyzna siedzi przy drodze. Na zdjęcie jest nałożony tęczowy filtr na obu krawędziach.
fot. Flickr/Ian Iott

Podczas warsztatów odniesiemy się do osobistych przeżyć, wspomnień i wyobrażeń związanych z przemieszczaniem się i podróżowaniem, aby na ich bazie przyjrzeć się zjawiskom bycia obcym i spotykania obcego.

Głównym narzędziem warsztatowym będą filmy wideo – zarówno te pochodzące z domowych archiwów, jak i te znalezione w Internecie. Na ich podstawie, wykorzystując technikę found footage, wstawimy stare filmy w nowy kontekst po to, by zawarta w nich treść kulturowa mogła się zmierzyć z naszym doświadczeniem i naszym spojrzeniem.

Uczestnicy są proszeni o przyniesienie własnych krótkich filmów/ nagrań wideo, najlepiej takich, które powstały już jakiś czas temu (mogą być kręcone telefonem) i dotyczą podróżowania, przemieszczania się, spotykania przedstawicieli innych kultur.

Zajęcia poprowadzi David Sypniewski – animator kultury, grafik, fotograf, twórca krótkich form wideo. Zajmuje się tematyką komunikacji międzykulturowej i gender. Jego specjalnością jest przekaz społeczny, nowe media i działania performatywne.

Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (DO POBRANIA TUTAJ) i do 9 kwietnia do godziny 15.00 wysłać go na adres [email protected]. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje pod nr. tel. +48 22 47 10 321.

11–12 kwietnia, godz. 11.0017.00.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp