Dla dzieci

Muzyczno-zmysłowe zajęcia dla najmłodszych

Dzieci z instrumentami muzycznymi tańczą w przestrzeni Muzeum POLIN. Dookoła kolorowe baloniki i inne wesołe ozdoby
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Cykl 10 spotkań dla rodziców i opiekunów z dziećmi w wieku 1-3, w czasie których odkrywamy radość ze wspólnej zabawy, wzajemnego wsparcia i kontaktu z kulturą żydowską. Zajęcia rozwojowe inspirowane metodą umuzykalniana wg prof. E.E. Gordona oraz pedagogiką Marii Montessori.

W trackie zajęć będziemy wspólnie śpiewać, rytmizować, swobodnie się poruszać, ugniatać, próbować, wąchać, obserwować i eksplorować.  Opiekunowie będą mieli niepowtarzalną okazję do obserwowania swoich maluchów, które własnymi zmysłami doświadczać będą mądrości otaczającego ich świata.

Cel zajęć:

 • uwrażliwienie dziecka na muzykę i rytm,
 • wspieranie całościowego rozwoju dziecka,
 • stymulowanie poprzez zabawę,
 • wnikliwa obserwacja dziecka.

Prowadząca: 

Joanna Dubrawska-Stępniewska - absolwentka Instytutu Muzykologii UW. Od 2010 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona oraz zajęcia kreatywno-rozwojowe dla rodzin z dziećmi. W swojej pracy inspiruje się metodą pedagogiczną dr Marii Montessori, edukacją wolnościową i outdorową. Od 2016 prezeska Stowarzyszenia „Rodzice Razem" . Prywatnie działaczka społeczna, wolontariuszka oraz wielka miłośniczka śpiewu i bycia we wspólnocie.

 

 • Termin: spotkania raz w tygodniu w czwartki, w godz. 14.00-15.00 (pierwsze zajęcia 12 marca 2020)
 • Miejsce zbiórki: miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, Warszawa
 • Cena: 240 zł (10 zajęć)
 • Grupa: maks. 15 opiekunów i opiekunek z dziećmi w wieku 1-3
 • Zapisy: [email protected]

Rezerwacja krok po kroku:

 1. Wstępnej rezerwacji należy dokonać mailowo: [email protected]. Prosimy o podanie: imienia i nazwiska dziecka/ci, wieku, imienia i nazwiska opiekuna, jego numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail (wraz ze zgodą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie i wykorzystywanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności portalu www.polin.pl, w celu realizacji zamówienia zajęć w miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia" w Muzeum POLIN.).
   
 2. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji otrzymają Państwo link do płatności (do 2 tygodni od dokonania rezerwacji). Po upływie terminu płatności i braku kontaktu z Państwa strony rezerwacja zostanie anulowana a na Państwa miejsce przyjmiemy kolejne osoby z listy rezerwowej.