Spektakl

Muranów 2014

film autorstwa Tomasza Michalczewskiego

Założeniem projektu jest wydobycie i pokazanie subiektywnego spojrzenia mieszkańców na ich dzielnicę, ich stosunku do jej przeszłości, dziedzictwa, ale i potencjału na przyszłość. Pokaz jest przygotowywany w trybie teatralnych warsztatów edukacyjnych.

Podczas pracy warsztatowej uczestnicy projektu wraz z reżyserem poszukują odpowiedzi na pytania: czym jest dla mnie Muranów? Jak się zmienia? Jakie historie i miejsca tworzą moją osobistą mapę Muranowa? Jak pamięć o przedwojennym Muranowie (albo jej brak) wpływa na moje doświadczenie zamieszkiwania tej dzielnicy?

Pierwsza prezentacja projektu odbędzie się podczas Nocy Muzeów 17 maja, dwie kolejne 24 i 31 maja. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Działanie trwa między godziną 19.00 a 21.00. Można dołączyć w dowolnym momencie.

Wojtek Ziemilski – reżyser teatralny, artysta wizualny (ur. 1977). Tworzy prace na pograniczu teatru, sztuk wizualnych i choreografii. Ukończył kurs reżyserii teatralnej w Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie. Po powrocie współpracował z TR Warszawa (jest m.in. autorem instalacji wideo "Aktorzy"). Przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów z nowych form eksperymentu w teatrze, m.in. w Instytucie Teatralnym i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Autor spektakli „Mała narracja”, „Prolog”, „W samo południe”, eksplorujących nowe formy dokumentalnego teatru. Pisze blog o sztuce nowoczesnej: new-art.blogspot.com. Współpracuje z galerią BWA Warszawa.

Najbliższy pokaz 31 maja, godz. 19.00, wstęp wolny,

Realizacja możliwa dzięki wsparciu The Boeing Company