Spotkanie
13.03.2021 - online

Kino Muranów - spotkanie z Romanem Gutkiem

Kino Muranów znajduje się przy Placu Bankowym, niedaleko stacji Metra Ratusz Arsenał i znane jest nie tylko mieszkańcom i mieszkankom Muranowa. Budynek kina słynnego w całej Warszawie stanął tutaj tuż po II wojnie światowej, zaś w 1994 roku jego właścicielem stała się firma Gutek Film. Od lat miejsce to współtworzy lokalny koloryt Muranowa. Widzowie chętnie uczestniczą zarówno w pokazach repertuarowych, jak i kolejnych edycjach przeglądów i festiwali filmowych. 

O historii działalności kina dzielącego swoją nazwę z nazwą dzielnicy, bez którego wielu mieszkańców nie wyobraża sobie współczesnego Muranowa, porozmawiamy z Romanem Gutkiem, właścicielem firmy Gutek Film.

Prowadzenie: Anna Tatarska

Roman Gutek - W latach 1995 – 2000 był dyrektorem programowym Festiwalu Filmowego i Artystycznego "Lato Filmów" w Kazimierzu Dolnym. W 2001 roku zorganizował w Sanoku festiwal filmowy, który od 2002 roku pod nazwą "Nowe Horyzonty" odbywał się w Cieszynie. Jego 5. edycja była ostatnią, która miała miejsce w pięknym miasteczku nad Olzą. Od roku 2006 festiwal "Nowe Horyzonty" odbywa się we Wrocławiu. Za swoją kulturotwórczą działalność Roman Gutek otrzymał w 2003 roku Paszport POLITYKI, prestiżowe wyróżnienie jednego z największych polskich tygodników.

 

Po zakończeniu spotkania przez 24 godziny będzie można aktywować link do filmu "Syn Szawła" na platformie Gutek Film. 

Po bezpłatny kod na pokaz prosimy zgłaszać się pod adresem: [email protected] wyłącznie w dniach 8-12 marca 2021
Wiecej informacji>>

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl