Spotkanie

Kibuc Warszawa – przewodnik po idei

Na tle żywopłotów i dachu jakiegoś domu napis Kibuc Warszawa.
fot. Żydowska Ogólnopolska Organizacja Młodzieżowa

Zapraszamy na drugie spotkanie poświęcone idei kibuców. Tym razem historia kibucu na Grochowie, który istniał od lat 20. XX wieku do 1942 roku, będzie punktem wyjścia do opowiedzenia historii oraz założeń kibucu, który obecnie funkcjonuje w jednym z domków fińskich w Warszawie.

O pomysłach, projektach, inicjatywach oraz bywalcach kibucu opowiedzą Anna Bakuła i Joanna Baczko. Spotkanie odbędzie się w kibucu przy ulicy Jazdów 5a/ 3.

  • Anna Bakuła z wykształcenia psycholożka kliniczna, przewodnicząca ZOOM w latach 2009–2012; edukatorka i trenerka w projektach miedzykulturowych. Obecnie skarbniczka w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.
  • Joanna Baczko przewodnicząca Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej. Z wykształcenia antropolożka kultury z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Interesuje się problematyką tożsamości drugiego pokolenia Żydów po wojnie.

13 lipca, godz. 17.00, udział bezpłatny.

Zapraszamy również na kolejne wydarzenia

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp