Menora Info
14, 16.10.2016

Jesienny sezon kulinarny w Menora InfoPunkt rozpoczynamy z Gilem Hovavem

Gil Hovav
Gil Hovav, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Gil Hovav to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy kulinarnych i osobowości telewizyjnych w Izraelu. Prawnuk Eliezera ben Jehudy, odnowiciela współczesnego języka hebrajskiego, wnuk Itamara Ben-Aviego, który zapoczątkował nowoczesne dziennikarstwo hebrajskie, syn Moszego i Drory Hovav, założycieli izraelskiego publicznego radia.


Na warsztatach, z których każdy potrwa 1,5 godziny:

  • poznacie i przećwiczycie przepisy na dania kuchni żydowskiej,
  • uzyskacie odpowiedzi na pytania dotyczące żydowskiego świata, które zawsze chcieliście zadać, ale nie mieliście kogo zapytać,
  • spędzicie wspaniały czas z osobami pełnymi pasji, które tak jak Wy chcą wiedzieć więcej.

W piątek, 14 października o 18:00, serdecznie zapraszamy na spotkanie połączone z warsztatami kulinarnymi, które poprowadzi Gil Hovav. W trakcie spotkania nasz gość nauczy Was przygotowania narodowej potrawy Izraela - hummusu - oraz najostrzejszej salsy na świecie!

W niedzielę, 16 października o 11:00, uczestnicy pod wodzą Gila dowiedzą się jak być wspaniałym panem lub panią domu i nauczą się przygotowywać trzy izraleskie super sałatki.


Warsztaty odbędą się w Menorze InfoPunkcie (wejście przez Charlotte Menora). Koszt udziału w warsztatach: 100 zł. Bilety dostępne w internetowym systemie sprzedaży oraz w kasach Muzeum POLIN:

 

>> Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów.