Spacer
8.09.2023

Jedziemy na wakacje – Żydzi i kultura czasu wolnego. Spacer po wystawie stałej 

Grupa kuracjuszy podczas lekcji tańca na plaży prowadzonej przez czarnoskórego Sama z zespołu Kataszka.
fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Miłośników i miłośniczki turystyki zapraszamy na spacer po wystawie stałej z przewodnikiem, Mariuszem Jastrzębiem, który przybliży słynne kurorty, popularne miejsca rekreacji oraz formy spędzania wolnego czasu ludności żydowskiej XIX i XX wieku.

  • 8 września (piątek), godz. 15.00-16.30
  • Bilety: normalny 45 zł, ulgowy 35 zł, senioralny 18 zł, KUP BILET >>
  • Prowadzenie: Mariusz Jastrząb
  • Miejsce zbiórki: hol główny muzeum

Będziemy towarzyszyć bohaterom i bohaterkom naszej wystawy stałej podczas urlopowych wyjazdów, odwiedzać wraz z nimi modne kurorty, stadiony, kina, teatry, kawiarnie oraz inne miejsca, w których wypoczywali po pracy.

Opowiemy o karierach gwiazd sceny i estrady, znanych sportowcach i kibicach, a także o ludziach, którzy podczas turystycznych wędrówek odkrywali zabytki i piękno przyrody.

Mariusz Jastrząb – historyk dziejów społecznych i gospodarczych, kulturoznawca, wykładowca akademicki, przewodnik Muzeum POLIN, mieszkaniec Muranowa. Przez ostatnich dwadzieścia lat pisywał "poważne" książki i artykuły, wygłaszał referaty na konferencjach naukowych, ale przygotowywał też gry edukacyjne i tworzył scenariusze zajęć dla dzieci. Słowem: zmagał się z historią na przeróżne sposoby…

 


Czytaj więcej o kurortach, które chętnie odwiedzali Żydzi: