Spotkanie

Izrael w Warszawie?

Świecznik chanukowy.
fot. flickr/PolandMFA, CC BY-NC-SA 2.0

Cykl wydarzeń, podczas których przyjrzymy się współczesnemu Izraelowi, związkom Izraela z Polską, wzajemnym inspiracjom, które przejawiają się w realizowanych projektach kulturalnych i artystycznych.

Podczas dyskusji zastanawialiśmy się nad płynącymi z Izraela inspiracjami dotyczącymi muzyki, kuchni czy sztuki widocznymi w lokalnych warszawskich inicjatywach. Analizowaliśmy wybrane projekty, miejsca oraz wydarzenia, zastanawiając się, jak wpisują się w kulturalną mapę Warszawy i jak funkcjonują w świadomości mieszkańców Warszawy.

Spotkanie poprowadził dr Maciej Kozłowski – współpracownik paryskiej "Kultury", były ambasador Rzeczpospolitej w Izraelu, wicedyrektor Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu oraz pełnomocnik ministra spraw zagranicznych ds. stosunków polsko-żydowskich.

Wśród zaproszonych gości byli: Malka Kafka – promotorka dobrego jedzenia zarówno pod względem smakowym, jak i etycznym, prowadzi w Warszawie Tel-Aviv Café i Marrakesh Café, Hagay Hacohen – dziennikarz izraelski mieszkający w Polsce, Tomasz Pisarzewski – przedstawiciel Stowarzyszenia Żydowskie Motywy oraz Miron Zajfert – prezes Fundacji NADAYE.   

Pozostałe spotkania z cyklu:

21 sierpnia, godz. 18.00, wstęp wolny, spotkanie będzie tłumaczone na język angielski.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”

Patroni medialni

Kontynent Warszawa - logotyp

Patronat instytucjonalny