Patronat POLIN
27-28.10.2017

III Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni

Dni Kultury Żydowskiej 2017
fot. materiały prasowe

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach III Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni, które odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim.


27-28 października (piątek - sobota), wstęp wolny, miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim

Cieszymy się, że Dni Kultury Żydowskiej wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych  miasta i zdobywają coraz większe zainteresowanie i przychylność mieszkańców. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie muzyka. 

27 października zapraszamy na warsztaty wokalne, które poprowadzi Marcin Steczkowski, multiinstrumentalista, dla którego w muzyce najważniejsze są emocje. Dlatego warunkiem uczestnictwa jest miłość do muzyki. Nasza oferta skierowana jest dla grupy wiekowej 18+.

Pierwszego dnia wydarzeń czeka nas także spotkanie z Remigiuszem Grzelą, autorem książki o Wierze Gran. Porozmawiamy o biografii artystki, zadamy pytania o prawdę o nas samych w zderzeniu z życiem pieśniarki warszawskiego getta. Po spotkaniu zapraszamy na etiudę teatralnąo życiu Gran.

W programie sobotnim zaplanowaliśmy warsztaty dla dzieci Jak pięknie się różnićgrę miejską Śladami Żydów mińskich oraz wystawę – spotkanie z Władysławem Szpilmanem pt. Tych lat nie odda nikt, podczas której obejrzymy fragment filmu Pianista inspirowany życiem artysty oraz zaśpiewamy najbardziej znane utwory Szpilmana.

W programie także lekcje biblioteczne i seminarium dla nauczycieli. Szczegółowe informacje o terminach znajdziecie Państwo na plakacie. Zapisy na warsztaty i lekcje przyjmowane będą w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej od poniedziałku 9/10: osobiście lub telefonicznie 25 740 51 04.

Społeczność żydowska przez setki lat współtworzyła charakter naszego miasta. I choć ten wspólny czas dramatycznie przekreśliła historia, my, społeczni organizatorzy, nauczyciele i pracownicy instytucji publicznych, chcemy pokazać, że czas nie zdołał wymazać z pamięci świata i kultury naszych sąsiadów. Zapraszamy do dwudniowego spotkania z kulturą żydowską pod hasłem "Bliscy i oddaleni".

Organizatorzy Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni

Więcej informacji >>