Gimnastyka dla seniorów metodą Moshe Feldenkraisa
Zapraszamy seniorów oraz osoby, które mają trudności z poruszaniem się na zajęcia ruchowe prowadzone metodą Moshe Feldenkraisa. Praca tą metodą odbywa się w komfortowych warunkach, w przyjazny sposób, ze szczególną uważnością na potrzeby grupy.
- 14 lipca - 25 sierpnia (wtorki), godz. 11.00-12.00
- Miejsce: "Łąka Leśmiana" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)
- Limit miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy.
- Zapisy prowadzimy na najbliższy termin z tygodniowym wyprzedzeniem
- telefon w godzinach 10.00-15.00 pod numerem: 22 471 03 01 wew. 2.
- e-mail: [email protected]
Z uwagi na pogodę przenosimy dzisiejsze zajęcia do Klubokawiarni w Muzeum POLIN (wejście po prawej od wejścia głównego).
Podczas zajęć prowadzonych na „Łące Leśmiana” będziemy pracować metodą nazywaną "Świadomość poprzez ruch", gdzie nauczyciel werbalnie, w sposób łatwy i łagodny, prowadzi uczniów przez określone sekwencje ruchowe.
Uczniowie są instruowani, aby respektować swoje ewentualne ograniczenia i pracować w zakresie pełnego komfortu i łatwości. Każdy ćwiczy we własnym tempie – tworzy to atmosferę pełną akceptacji, pozbawioną elementów negatywnej oceny i współzawodnictwa. Nacisk położony jest na odkrywanie nowych możliwości ruchowych, obserwację jakości ruchu, śledzenie wewnętrznych procesów zachodzących podczas ruchu.
- Zajęcia poprowadzi Aldona Chróściewicz - Certyfikowana Nauczycielka Metody Feldenkraisa, Master of Art of NLP, trenerka mentalna, z wykształcenia jest lekarzem medycyny, od czasów studiów rozwija zainteresowania związane z terapią manualną.
- Moshe Feldenkrais (1904-1984) – izraelski fizyk i inżynier, jednocześnie wyjątkowy sportowiec – jako jeden z pierwszych w Europie uzyskał czarny pas w judo i niemal do końca życia go nauczał, był też wyjątkowym obserwatorem z niezwykłą umiejętnością syntezy wszelkiej dostępnej mu wiedzy. W opracowanej przez siebie metodzie Feldenkrais koncentruje się na indywidualnym, holistycznym podejściu do ciała i jego rozwoju. Udowadnia, że przez całe życie nasz układ nerwowy zachowuje zdolność tworzenia nowych połączeń, reorganizacji starych, a co za tym idzie – może tworzyć nowe, lepsze bądź inne wzorce ruchu i zachowań.
Informacje organizacyjne spotkań plenerowych
Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.
Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin będzie dostępny na stronie internetowej www.polin.pl oraz na miejscu wydarzenia.
Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.
Na zajęcia sportowe prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji oraz – w przypadku warsztatów manualnych - z rękawiczek jednorazowych.
Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników.
www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl
Partner medialny