Rezydencje artystyczne

Finisaż rezydencji: Jasmine Bakalarz

Kobieta wygłasza wykład.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy na finałową prezentację projektu Jasmine Bakalarz artystki-rezydentki programu „Muzeum Otwarte – edukacja w działaniu”. Fotografka w ramach trzytygodniowego pobytu twórczego tworzy serię portretów współczesnych Żydów. Bakalarz chce ukazać, z czym identyfikują się dziś warszawscy Żydzi, a także zróżnicowaną społeczność stanowią.

Jasmine Bakalarz na co dzień pracuje w Centro Cultural de la Memoria Haroldo Conti w Buenos Aires (Centrum Kultury im. Haroldo Contiego), usytuowanym w dawnej siedzibie ESMA – Szkoły Mechaniki Marynarki Wojennej. Dziś miejsce to poświęcone jest pamięci i edukacji. Bakalarz pracuje w dziale fotografii, zajmując się opracowaniem archiwum, przygotowywaniem wystaw i prowadzeniem warsztatów.

Spotkanie z artystką poprowadzi dr Iwona Kurz, zastepca dyrektora Instytutu Kultury Polskiej UW.

>> Więcej o rezydencji Jasmine Bakalarz

3 listopada, godz. 18.00, wstęp wolny. Spotkanie prowadzone będzie w j. angielskim, tłumaczone na j. polski.

Działanie „Muzeum Otwarte – edukacja w działaniu” realizowane jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”. Realizacja projektu dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”