Spotkanie
10.03.2017

Finisaż rezydencji artystycznej Patrycji Orzechowskiej

Patrycja Orzechowska | Medium | fotogram | 2017
Patrycja Orzechowska | Medium | fotogram | 2017, fot. P. Orzechowska

W ramach rezydencji w Muzeum POLIN Patrycja Orzechowska stworzy unikatową publikację, która zawierać będzie w szczególny sposób utrwalone obrazy darów z kolekcji instytucji.

  • 10 marca (piątek), godzina 18.00, wstęp wolny

Wybrane przez artystkę we współpracy z Działem Zbiorów obiekty – osobiste pamiątki i historie – zostaną bezpośrednio naświetlone na materiale światłoczułym. Jej praca będzie nie tylko szczególnym wglądem w wielopokoleniowe historie ukryte w tych przedmiotach, ale także niepozbawioną potencjału krytycznego analizą pamięci społecznej.

Spotkanie z Patrycją Orzechowską, podczas którego artystka opowie o pracy z darami, naświetlaniu i swojej roli w tym procesie, poprowadzi dr Tomasz Szerszeń,  antropolog łączący pracę badawczą z praktyką artystyczną.

Więcej o artystce:

Patrycja Orzechowska - artystka wizualna, pracuje w różnych mediach; zajmuje się fotografią, kolażem, instalacją, obiektem, grafiką użytkową, filmem; autorka książek artystycznych; absolwentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku; aktualnie doktorantka na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu; wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska. Jej prace były prezentowane na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Założycielka wydawnictwa JAMI Issue. Mieszka i pracuje w Gdańsku.

www.patrycjaorzechowska.com

 

Działanie "Muzeum otwarte – edukacja w działaniu" realizowane jest w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe", komponent "Oblicza różnorodności". Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie "Żydowskie dziedzictwo kulturowe"