Spektakl

Festiwal Era Schaeffera – artystyczna uczta po raz szósty

fot. Era Schaffeta

Era Schaeffera to doroczne spotkanie artystów skupiających się wokół teatralnej i muzycznej twórczości Bogusława Schaeffera. Festiwalowe spotkanie z wieloformatowym, wymykającym się wszelkiej klasyfikacji dorobkiem autora artysty dowodzi, że tak naprawdę granice między muzyką, teatrem, tańcem, malarstwem nie istnieją.

VI Festiwal Era Schaeffera organizowany jest przez Fundację Przyjaciół Sztuk Aurea Porta. Tegoroczna edycja zbiega się w czasie z 85. urodzinami profesora Bogusława Schaeffera i poza głównym wydarzeniem  multimedialnym towarzyszyć jej będzie wystawa grafik Schaeffera, performance aktorski, panel dyskusyjny z udziałem Prof. Richarda Demarco w Senacie RP.

–  Era Schaeffera to gala improwizacji, spotkania twórców muzyki, teatru, plastyki, tańca, wpisane w zastosowaną w widowisku technikę collage. To festiwal wyobraźni stymulowanej dźwiękiem, obrazem, ruchem, to przede wszystkim hołd dla sztuki. Poprzez twórczą wymianę energii, najśmielsze kombinacje i połączenia chcemy odczytywać i odkrywać dzieła Schaeffera na wielu różnych płaszczyznach – mówi Maciej Sobociński, reżyser Ery Schaeffera.

W festiwalu rokrocznie biorą udział uzdolnieni artyści. Za każdym razem trzon wydarzenia stanowią aktorzy: Marek Frąckowiak, Waldemar Obłoza, Lidia Bogacz-Popiel, Valentina Pennino, Agnieszka Wielgosz, Sean Palmer oraz tancerz Witold Jurewicz, którym towarzyszy plejada muzyków, aktorów, tancerzy, zaproszonych przez organizatorów z Fundacji Aurea Porta.

W tegorocznej edycji udział wezmą także znakomici muzycy: Włodek Pawlik, Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon, Jorgos Skolias, Bronek Duży, Urszula Bereźnicka Pniak, Piotr Pniak oraz zespół The White Kites.

21 listopada, godz. 20.00, bilety w cenie 50 i 30 zł do kupienia w naszym internetowym systemie rezerwacji oraz w kasach muzeum.