Warsztaty
5.03.2023

Dawne gry i zabawy – warsztaty dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami

Miejsce Edukacji Rodzinnej U króla Maciusia, niedzielne warsztaty rodzinne
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Ene, due, rabe – dlaczego w dawnych polskich wyliczankach słychać jidysz, czyli język żydowski? W co bawiły się dzieci na warszawskich podwórkach 100 lat temu? W czasie warsztatów wybierzemy się w podróż w czasie, zajrzymy na naszą wystawę i sprawdzimy, jak gra się w klasy, klipę i drejdla. Sami zrobimy także proste zabawki z kawałka sznurka, szmatki i guzika.

  • 5 marca (niedziela), godz. 11.00-14.00
  • wstęp bezpłatny, wymagana rezerwacja: [email protected]

Warsztaty są dostosowane w szczególności do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną i w spektrum autyzmu.

Zadanie zostało sfinansowane w ramach przedsięwzięcia grantowego Wystawa dla wszystkich – zwiększenie dostępności wystawy stałej Muzeum POLIN dla osób ze szczególnymi potrzebami", realizowanego w projekcie "Kultura bez barier", nr projektu POWR.04.03-00-00-0071/20, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Logo Funduszy Europejskich Wiedza - Edukacja - Rozwój, flaga Polski i napis Rzeczpospolita Polska, flaga Unii Europejskiej i napis Europejski Fundusz Społeczny

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl