Spotkanie
1.12.2021

Czytelnia POLIN: ks. Adam Boniecki "Dobro. Jak być optymistą w trudnych czasach"

Okładka książki "Dobro". Na niej ksiądz Boniecki (starszy, siwy mężczyzna w okularach), pod spodem kolorowy napis Dobro, Jak być optymistą w trudnych czasach.
fot. materiały prasowe

Grudniowe spotkania z księdzem Adamem Bonieckim w Muzeum POLIN to już niemal tradycja. Tym razem serdecznie zapraszamy na rozmowę na temat książki zatytułowanej "Dobro. Jak być optymistą w trudnych czasach". Z księdzem Adamem Bonieckim rozmawiać będzie Anna Wacławik-Orpik.

Czy powinno się nauczać religii w polskich szkołach? Jak odnaleźć spokój i harmonię w pocovidowej rzeczywistości? Czego w dobie kryzysu klimatycznego naucza nas Ewangelia? Jak rysuje się przyszłość polskiego Kościoła? Co z nami robią media społecznościowe? Jak ze sobą rozmawiać mimo różnic?

Ta książka to wybór najbardziej aktualnych tekstów księdza Adama publikowanych na łamach "Tygodnika Powszechnego" w latach 2019–2021. Lektura poruszających, pełnych mądrości i zrozumienia tekstów pozwala odkryć głos prawdziwego autorytetu, którego we współczesnym świecie tak bardzo poszukujemy.

Książka ukaże się 24 listopada nakładem Wydawnictwa Znak.

Adam Boniecki – studiował filozofię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warszawskiego i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był duszpasterzem akademickim przy uniwersyteckim kościele św. Anny w Krakowie. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał go do Rzymu i powierzył mu poprowadzenie polskiej edycji "L’Osservatore Romano". Redaktor senior "Tygodnika Powszechnego".

Anna Wacławik-Orpik – wykształcenia archeolog, z pasji – radiowiec. Dziennikarka radiowa, związana z Radiem TOK FM. Prowadzi cotygodniowy, autorski program "Wywiad pogłębiony" oraz, we współpracy z Andą Rottenberg, program o sztuce "Andymateria".

 

Logo wydawnictwa Znak. Na granatowym tle biały napis znak.