Spotkanie
22.08.2021

Cykl mindfulness: PrzeŁĄCZ się z trybu działania na tryb bycia z naturą

Jesteśmy częścią Natury a potrafimy o niej zapomnieć. Często izolujemy się od niej, zamykając w pomieszczeniach, wracając na jej łono tylko z krótkimi wizytami – jak do muzeum. Uciekamy od ciszy natury w zgiełk myśli i działania. Podskórnie czujemy, że nam to nie służy, ale nie wiemy, jak wybrnąć z tej sytuacji. Zapraszamy na warsztat uważności w plenerze na "Łące Leśmiana".

  • 22 sierpnia (niedziela), godz. 16.00
  • Miejsce: "Łąka Leśmiana" (zielony skwer przy Muzeum POLIN od strony ulicy Lewartowskiego)
  • Prowadzenie: Dawid Bednarski (Polski Instytut Mindfulness)
  • POBIERZ BILET>>

Zazwyczaj traktujemy wytwory Natury niezwykle instrumentalnie, przestajemy im się przyglądać z uważnością, widzieć niezwykłość np. kwiatów, drzew. Podczas warsztatu usiądziemy na zielonej trawie na „Łące Leśmiana”. Spróbujemy poczuć bliskość Natury, połączyć się z nią poprzez uważność na nią. Postaramy się znaleźć na łące swoje „tu”, zdając sobie sprawę, że nie przyszliśmy z wizytą, że mamy pełne prawo „tu” być i czerpać ze spontaniczności i prostoty, jaką ta łąka ma nam do zaoferowania. Sprawdzimy, jak to na nas oddziałuje  – jak się czujemy, kiedy naprawdę „tu”, na tej łące, usiądziemy i się rozejrzymy. PoŁączymy się. PrzeŁączymy się.

Dawid Bednarski, jest członkiem Zarządu Fundacji Polski Instytut Mindfulness. Studiował filozofię. Kiedyś pomagał prowadzić klubokawiarnię na Woli i promował warszawską kulturę, a od paru lat pracuje w obszarze marketingu – aktualnie jako dyrektor kreatywny. Regularnie praktykuje medytację, która stała się jego sposobem na życie. Jest certyfikowanym nauczycielem mindfulness w ramach programu Mindfulness-Based Stress Reduction – certyfikat wydany przez Polski Instytut Mindfulness (Polim) we współpracy z The Institute for Mindfulness–Based Approaches (IMA). Regularnie prowadzi 8–tygodniowe kursy mindfulness (MBSR) stacjonarnie lub online oraz otwartą praktykę – Dobre poniedziałki z mindfulness.

„Moja misja to pokazać tym, którzy mnie otaczają, że można medytować i czerpać garściami z tej praktyki bez potrzeby rewolucjonizowania swojego życia. Mindfulness jest według mnie najprostszą drogą dla współczesnych ludzi do radzenia sobie z wyzwaniami codzienności, a także do dobrego, szczęśliwego i pełnego życia”.

Informacje organizacyjne spotkań plenerowych

Na wszystkie wydarzenia plenerowe obowiązują zgłoszenia online.

Każdy z uczestników przed przystąpieniem do udziału w zajęciach/warsztatach/spotkaniach jest zobowiązany do zapoznania się z regulaminem wydarzeń plenerowych. Regulamin będzie dostępny  na stronie internetowej https://www.polin.pl/pl/laka-lesmiana-2021 oraz na miejscu wydarzenia.

Po przybyciu na miejsce prosimy o wypełnienie formularzy osobowych, otrzymanych od koordynatora wydarzenia. Obowiązuje limit miejsc – zapewniony udział w wydarzeniach mają wyłącznie osoby wcześniej zapisane. Organizator może wyprosić uczestnika, nie stosującego się do zaleceń sanitarnych.

Na zajęcia sportowe oraz warsztaty mindfulness prosimy o przyniesienie własnych mat. Na miejscu można będzie skorzystać z płynu do dezynfekcji.

Podczas wszystkich wydarzeń plenerowych rekomendujemy zasłanianie nosa i ust. Prosimy o zachowywanie odległości 2 metrów od pozostałych uczestników. 

 

Cykl „poŁĄCZenie” jest realizowany we współpracy z Polskim Instytutem Mindfulness

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl