Spotkanie
Premiera: 7.06.2020 - online

"Barłóg Literacki" z Karoliną Sulej i Sylwią Chutnik

Trzy osoby siedzą na łóżku. Od lewej: Karolina Sulej, Mateusz Kubik, Sylwia Chutnik
fot. Barłóg Literacki

W niedzielne popołudnie "Barłóg Literacki", popularny w sieci program o literaturze, zagości w wirtualnej odsłonie "Łąki Leśmiana". Dziennikarka i pisarka Karolina Sulej oraz pisarka Sylwia Chutnik ugoszczą Was na zielonym tarasie wśród książek. Nagrywa Mateusz Kubik.

  • Premiera na Facebooku: 7 czerwca, godz. 15.00

Gotowi na dawkę dobrej literatury i humoru? Sprawdźcie, jakie są ich książkowe propozycje na lato, dotyczące kultury żydowskiej. Przez #NachalnąPromocjęCzytelnictwa zachęcą Was do konstruktywnego wykorzystania czasu spędzonego w domu. 

Zachęcamy do udziału również w kolejnych spotkaniach "Barłogu Literackiego" w lipcu i sierpniu. Czas pokaże, w jakiej formule spotkamy się po raz kolejny z Karoliną Sulej i Sylwią Chutnik - czy już w plenerze na zielonej "Łące Leśmiana", czy w jej wirtualnej odsłonie. Program na lipiec i sierpień ogłosimy w drugiej połowie czerwca.

Barłóg Literacki – kultowy program literacki na kanale YouTube stworzyły w 2016 roku dwie dziewczyny "robiące w literach" Karolina Sulej oraz Sylwia Chutnik. W barłogowej scenerii w luźny, dowcipny sposób rozmawiały o książkach oraz o swoich fascynacjach literackich. 

Sylwia Chutnik - doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010.

Karolina Sulej - kulturoznawczyni, dziennikarka freelancerka, do tej pory związana m.in. z magazynami: "Wysokie Obcasy", "Książki", "Viva! Moda"; pisarka, autorka książek "Modni" oraz "Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island". 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl