Warsztaty
13.06.2020 - online

"Balkon Leśmiana" - miejskie ogrodnictwo w czasie pandemii

Na zdjęciu mężczyzna (Łukasz Skop) w kępie kwiatów
fot. B. Piotrowska

Miejski ogrodnik - Łukasz Skop - pokaże, jak wyczarować skrawek zieleni na swoim balkonie oraz podpowie, jak o niego dbać. Do sadzenia użyje m.in. zestawu nasion, które będą dołączone do specjalnego czerwcowego, łąkowego dodatku "Tygodnika Powszechnego". Zapraszamy do udziału zarówno miłośników ogrodnictwa, jak również osoby które chcą rozpocząć swoją przygodę z roślinami. 

  • Live na Instagramie: 13 czerwca, godz. 10.00

Od początku XX wieku w Izraelu oraz innych państwach powstawały kibuce, w których Żydzi uczyli się pracy w spółdzielczym gospodarstwie rolnym. Część z nich znajdowała się na terenie Polski, skąd później udawano się do Izraela, by po odpowiednim przygotowaniu, móc przyczyniać się do budowy państwa Izrael.

Podczas tegorocznych wakacji chcemy odtworzyć kolektywną atmosferę kibucu i wspólnie z mieszkańcami stworzyć maleńką muranowską łąkę. Czy będzie to możliwe w lipcu lub sierpniu? – czas pokaże. Zanim jednak będziemy mogli bezpiecznie spotkać się przy wspólnym sadzeniu łąki, sprawdźmy się na terenie własnych ogródków i balkonów.

"Balkon Leśmiana - miejskie ogrodnictwo w czasie pandemii" to cykl spotkań z miejskim ogrodnikiem, który opowie o roślinach i ziołach możliwych do uprawy w naszym najbliższym otoczeniu.

Zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach w lipcu i sierpniu. Program na te miesiące ogłosimy w drugiej połowie czerwca.

Łukasz Skop - mgr inż. biotechnologii roślin, prowadzi bloga (www.bezogrodek.com) oraz popularny profil na Instagramie @bez.ogrodek. W "Dzień Dobry TVN" jest gospodarzem cyklu ogrodniczego pod tytułem "Co z tego wyrośnie?" gdzie pokazuje jak na niewielkiej przestrzeni stworzyć prawdziwą oazę zieleni. 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl