Wystawy
31.01.2021 - online

Ale cymes!  Zoom na kuchnię żydowską - webinar

Na obrazie widzimy napis "zoom na kuchnie żydowską Ale cymes!" w tle wykadrowany stół z produktami spożywczymi np. warzywa, owoce, chałka.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Kuchnia żydowska stanowi mieszankę różnych tradycji kulinarnych. Odnajdziemy w niej m.in. wpływy kuchni bliskowschodniej, śródziemnomorskiej czy niemieckiej. Nierzadko okazuje się, że potrawy uważane za typowo polskie mają korzenie żydowskie. I odwrotnie - tradycyjna kuchnia żydowska skrywa niekiedy polski rodowód.

  • 31 stycznia (niedziela), godz. 17.00, KUP BILET >>
  • czas trwania: 60 min.
  • miejsce: Zoom

Jeśli fascynujesz się historią kulinariów i lubisz poznawać nowe smaki, to zapraszamy do wirtualnej podróży w przeszłość żydowskich specjałów.

W trakcie spotkania kulinarnego odkryjemy tajniki przedwojennych i współczesnych potraw żydowskich. Dowiemy się, dlaczego bajgle zyskały popularność na całym świecie, jakie znaczenie ma chałka dla Żydów i w czym tkwi sekret dobrego hummusu.

UWAGA: Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania webinaru przy niewystarczającej liczbie sprzedanych biletów.

Webinar jest częścią nowego cyklu  "Zoom na wystawę" czyli niedzielnych spotkań online na platformie Zoom, podczas których możecie poznać  fragmenty wystawy stałej Muzeum POLIN i poszerzyć swoją wiedzę o polskich Żydach. Webinary można też rezerwować dla grup zorganizowanych