Wybierz ścieżkę zwiedzania z przewodnikiem, najlepszą dla Twojej grupy
Spacer szczególnie polecany grupom, które odwiedzają Muzeum po raz pierwszy >>
Odkryj historię polskich Żydów
Wybierając się na ten spacer, spojrzycie na najważniejsze wydarzenia z tysiącletnich dziejów Polski z perspektywy jej żydowskich mieszkańców. Zaczniecie odkrywać świat żydowskich obyczajów i religii. Pokażemy Wam, jak kontynuować jego poznawanie na wiele różnych sposobów, korzystając z bogactwa naszej wystawy.
Części wystawy poświęcone II wojnie światowej nie jest rekomendowana dla dzieci poniżej 12 roku życia.
Czas zwiedzania: 2 godz.
Cena: Aktualne ceny znajdą Państwo w cenniku >>
Między synagogą a domem rodzinnym. Święta i uroczystości żydowskie
Kim jest rabin? Dlaczego Żydzi obchodzą szabat? Kiedy w ciągu roku nadchodzi czas pokuty i żalu za grzechy? Kiedy rozpoczyna się żydowski nowy rok? Podczas spaceru, obejmującego wybrane elementy wystawy stałej, dowiecie się, jak religijni Żydzi obchodzą święta oraz jakie żydowskie obrzędy towarzyszą narodzinom, wejściu w dorosłość, założeniu rodziny i śmierci.
Spacer nie obejmuje części wystawy poświęconej II wojnie światowej oraz okresowi powojennemu.
Czas zwiedzania: 1,5 godz.
Cena: Aktualne ceny znajdą Państwo w cenniku >>
Trudny wiek dwudziesty
Zwiedzanie obejmuje część wystawy stałej poświęconą życiu polskich Żydów w XX wieku. Podróż rozpoczniecie w dwudziestoleciu międzywojennym, na gwarnej żydowskiej ulicy dużego polskiego miasta. Następnie, w labiryncie getta, posłuchacie opowieści o losach Żydów pod niemiecką okupacją: etapach eksterminacji, codziennej walce o przetrwanie i różnych formach oporu. Stamtąd przeniesiecie się w powojenny świat, aby dowiedzieć się, dlaczego większość ocalałych zdecydowała się emigrować i jak potoczyły się losy tych, którzy zostali w Polsce.
Części wystawy poświęcone II wojnie światowej nie jest rekomendowana dla dzieci poniżej 12 roku życia
Czas zwiedzania: 1,5 godz.
Cena: Aktualne ceny znajdą Państwo w cenniku >>
Zwiedzanie wystawy stałej połączone ze zwiedzaniem okolicy >>
Od Zamenhofa 19 do Anielewicza 6. Podróż w czasie po Muranowie.
Ten spacer jest wyjątkowym połączeniem zwiedzania wystawy „1000 lat historii Żydów polskich” z wędrówką po okolicy muzeum. W miejscach, w których toczyło się życie żydowskich mieszkańców Warszawy, przewodnik opowie Wam o ich codzienności przed II wojną światową oraz o walce o przetrwanie podczas niemieckiej okupacji. Wspólnie poszukacie śladów dawnej dzielnicy żydowskiej ukrytych na terenie dzisiejszego Muranowa.
UWAGA: Ponieważ spacer odbywa się także w przestrzeni miejskiej, prosimy przygotować się do przejścia około dwóch kilometrów w zmiennych warunkach atmosferycznych. Należy założyć wygodne buty, na wypadek niepogody mieć ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy, a w upalny dzień - wodę do picia i nakrycie głowy. Na trasie spaceru znajduje się wiele wzniesień i schodów.
W przypadku złej pogody na życzenie zwiedzających spacer może odbyć się tylko w przestrzeni muzeum, w formie przedłużonego oprowadzania po wystawie stałej.
Czas zwiedzania: 2,5 godz. (1,5 godz. na wystawie + 1 godz. spacer po Muranowie)
Cena: Aktualne ceny znajdą Państwo w cenniku >>
Warszawa Ireny Sendlerowej
Podczas tego dwuczęściowego spaceru zwiedzicie najpierw część naszej wystawy stałej poświęconą Zagładzie. Tam przewodnik opowie Wam o losach Żydów podczas II wojny światowej. Po wyjściu z muzeum zabierze Was na spacer śladami Ireny Sendlerowej, najsłynniejszej polskiej Sprawiedliwej. Życie Ireny Sendlerowej było nierozerwalnie związane z Warszawą. Tutaj mieszkała, pracowała, niosła pomoc potrzebującym. Podczas drugiej wojny światowej, wraz z grupa współpracujących z nią kobiet, ratowała dzieci żydowskie z getta.
UWAGA: Ponieważ spacer odbywa się głównie w przestrzeni miejskiej, prosimy przygotować się do przejścia około dwóch kilometrów w zmiennych warunkach atmosferycznych. Należy założyć wygodne buty, na wypadek niepogody mieć ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy, a w upalny dzień - wodę do picia i nakrycie głowy. Na trasie spaceru znajduje się wiele wzniesień i schodów.
W przypadku złej pogody na życzenie zwiedzających spacer może odbyć się tylko w przestrzeni muzeum, w formie przedłużonego oprowadzania po wystawie stałej.
Czas zwiedzania: 2,5 godz. (30 min. na wystawie + 2 godz. spacer po Muranowie)
Cena: Aktualne ceny znajdą Państwo w cenniku >>