Dla dzieci

Zapisy na warsztaty rodzinne z NOWEJ oferty

Grafika ilustracyjna do weekendowych warsztatów rodzinnych, dla dzieci z opiekunami, w Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Ruszyła rezerwacja miejsc na warsztaty rodzinne w Muzeum POLIN dla dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami. Zapraszamy w weekendy od marca do czerwca 2020 r. Mamy ponad 750 miejsc na 22 warsztatach oraz zaproszenia na wydarzenia specjalne.

Już 8 marca będziemy bawić się na Rodzinnym Balu Purimowy, który uświetni tradycyjny spektakl Purim Spil przygotowany we współpracy z Teatrem Lalka. W maju natomiast czekają nas dwa duże, otwarte wydarzenia z warsztatami, koncertami i innymi niespodziankami. Z rodzinami spotykamy się w Noc Muzeów i z okazji Dnia Dziecka. 

Z uwagi na duże zainteresowanie zachęcamy do podejmowania szybkich wyborów i zakupu biletów na wybrane zajęcia: www.bilety.polin.pl.

Cena biletu rodzinnego (dziecko + opiekunowie) to 30 zł, każde następne dziecko + 10 zł.

 

WARSZTATY NIEDZIELNE

W tym roku nasze niedzielne spotkania będą szczególnie ciekawe. Towarzyszą bowiem nowej wystawie czasowej, którą otwieramy w Muzeum POLIN już w kwietniu 2020 r. Opowiada ona o naszym najbliższym sąsiedztwie, o wyjątkowym miejscu na mapie Warszawy ― o Muranowie. Na wystawie „Tu Muranów” poszukamy tematów, które działają silnie na wyobraźnię najmłodszych. Zanurzymy się w świat sprzed 100 lat i zajrzymy na pełne gwaru i życia żydowskie ulice dawnej Warszawy.  Będziemy snuć opowieści o dawnych przedmiotach, zabawimy się w fotografów, bacznie rozejrzymy się także po otaczającej nas miejskiej przyrodzie. W czasie niedzielnych warsztatów rodzinnych będziemy odwiedzać wystawę, omawiać wybrane tematy, uzupełniając je twórczo o działania artystyczne. 

Sprawdź ofertę niedzielnych warsztatów rodzinnych >>

WARSZTATY SOBOTNIE

Nowością w programie warsztatów sobotnich będą spotkania w świecie nauki. Tym razem spróbujemy swoich sił w roli… inżynierów i konstruktorów. Sprawdzimy, jak ma się siła ciężkości do historii Żydów i czy w naszym Muzeum możemy rozmawiać o kosmosie i optyce? Na zajęcia Czas Inżynierów! zapraszają specjaliści z Młodzieżowego Centrum Doskonałości GIGAnt.

Kontynuujemy cykle, które w ostatnim semestrze cieszyły się największą popularnością. Razem z Dzikimi Dziećmi będziemy wiercić, szlifować i wkręcać śruby na warsztatach pt. Stolarka dla Dzikich Dzieci. Natomiast niezastąpiona Barbara Przerwa zaprosi nas w świat ruchu i tańca w ramach swojego kolejnego, autorskiego cyklu pt. Jak dziecko się wzrusza, to świat się porusza!

Zobacz ofertę sobotnich warsztatów twórczych >>

 

Nasze warsztaty tradycyjnie rozpoczynamy o godz. 11.00. Spotkania odbywają się  w nieformalnej atmosferze rodzinnego pikniku i dostosowane są do różnego wieku dzieci (4-10 lat) i ich opiekunów. Wiedzę o tradycjach i kulturze polskich Żydów przekazujemy w sposób angażujący, pobudzający naturalną ciekawość, niestandardowy. Wykorzystujemy całą przestrzeń muzeum, odwiedzamy wystawy oraz miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia".

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach!