Patronat POLIN
16-20.09.2020

Pardes Festival 2020 - Spotkania z Kulturą Żydowską w plenerze

grafika ilustracyjna - biała wycinanka na czarnym tle. Motywy jeleni, bima, koguty, synagoga, menora
FOT. FUNDACJA SPICHLERZ KULTURY; WYCINANKA: JOANNA MATYJASEK; OPRAWA GRAFICZNA: LIDIA DAŃKO

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza na ósmą edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską.

  • 16-20 września (środa-niedziela), Kazimierz Dolny / Janowiec
  • www.facebook.com/PardesFestival/

Kameralny charakter festiwalu staje się w czasach koronawirusa jego wielkim walorem, a spotkania festiwalowe, zaplanowane przede wszystkim w plenerze, wpisują się w zalecenia rządu i Sanepidu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo gości festiwalowych i mieszkańców obu miasteczek utrzymanie procedur sanitarnych organizatorzy i partnerzy festiwalu traktują priorytetowo.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na żywo: obowiązują maseczki, dystans społeczny i ściśle określona liczba uczestników. W programie dominują spotkania objęte wspólnym tytułem PARDES znaczy OGRÓD.

Inauguracja cyklu 16 września, o godz. 14.00, w ogrodach wokół "Kuncewiczówki". Piotr Kowalik z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przybliży i zinterpretuje znaczenie pojęcia "pardes".

Organizatorzy zapraszają m.in. na spacery tematyczne w przestrzeni Kazimierza Dolnego i Janowca, koncerty w plenerze, pokaz filmowy "pod chmurką", bogaty w treści (i lokalne smakołyki) piknik na terenie skansenu janowieckiego pod hasłem PARDES znaczy OGRÓD / Mleko, miód i wino / oraz na warsztat wycinanki żydowskiej. Na finał festiwalu wizyta w winnicy „Widok Wojszyn”.

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest patronem honorowym Pardes Festival.

Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie!" jest partnerem ósmej edycji Pardes Festival.