Patronat POLIN
21-25.08.2019

Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską w aurze późnego lata

Pardes Festiwal 2019 - Kazimierz Dolny, 21-25 sierpnia 2019
Opis grafiki: wycinanka w kolorach białym i fioletowym, przedstawia rynek Kazimierza Dolnego - na górze po obu stronach kamieniczki, pomiędzy nimi napis w jidysz, na dole od lewej studnia, herb i symbol miasta - koguty, grafika: Lidia Dańko

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza na siódmą edycję  Pardes Festival - Spotkań z Kulturą Żydowską

21-25 sierpnia 2019, Kazimierz Dolny

Wydarzenia festiwalowe zaplanowano w różnych lokalizacjach Kazimierza Dolnego, na koncert finałowy wybierzemy się do Teatru Klepisko w Skowieszynku, a w niedzielę festiwalową wycieczka do janowieckiego Zamku i winnicy Widok Wojszyn.

W programie m.in. prezentacje multimedialne, pokazy filmowe, spotkania literackie, spacer tematyczny po kolekcji judaików Muzeum Nadwiślańskiego, wędrówka śladami żydowskimi w Kazimierzu Dolnym, koncert muzyki sefardyjskiej. Goście festiwalowi spotkają się z wybitnymi znawcami judaizmu, tradycji, kultury żydowskiej i wielokulturowego dziedzictwa Polski. Atrakcją festiwalu jest – już po raz kolejny - warsztat wycinanki żydowskiej prowadzony przez mistrzynię wycinanki Joannę Matyjasek z Lublina.

Wspomnienie polsko-żydowskiej kolonii artystycznej w Kazimierzu nad Wisłą i przybliżanie szeroko definiowanej sztuki żydowskiej to wiodące wątki festiwalu od jego pierwszej edycji. Festiwal otworzy spacer tematyczny w przestrzeni miasteczka śladami motywów architektonicznych utrwalonych na obrazach malarzy żydowskich (21 sierpnia, środa, godz.11.00, zbiórka przy Kamienicy Celejowskiej).

Motyw graficzny siódmej edycji Pardes Festival to połączenie wycinanek Joanny Matyjasek i oprawy graficznej Lidii Dańko.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest patronem honorowym Pardes Festival.

Więcej na profilu festiwalu na Facebooku >>