image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Spotkania ze świadkami historii
Ideą programu jest poznawanie historii poprzez rozmowę. Młodzież regularnie spotyka się ze świadkami historii w Muzeum POLIN. To niepowtarzalna szansa, by uczniowie zetknęli się z tematami, które znają z podręczników i lekcji historii. Dla wielu z nich takie spotkanie jest bardzo ważnym, poruszającym doświadczeniem, które pomaga w zrozumieniu historii Żydów polskich.
Termin: poniedziałki raz w miesiącu (14 października; 18 listopada; 9 grudnia; 13 stycznia; 3 lutego; 9 marca; 13 kwietnia; 18 maja)
Czas trwania: 2 godziny
Miejsce warsztatu: Muzeum POLIN, sala konferencyjna A na 1. piętrze
Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)
Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 80 do 100 osób
Cena biletów: wydarzenie bezpłatne
Rezerwacja: prosimy o kontakt na adres: [email protected]
Spotkania z członkami Stowarzyszenia "Dzieci Holocaustu" w Polsce
Stowarzyszenie "Dzieci Holocaustu" skupia osoby ocalałe z Zagłady, które ze względu na żydowskie pochodzenie były skazane przez nazistów na eksterminację i z tego powodu przebywały w gettach, obozach koncentracyjnych, obozach zagłady lub zmuszone były do ukrywania swojej tożsamości, przy czym w dniu rozpoczęcia II wojny światowej miały nie więcej niż 13 lat lub urodziły się w czasie wojny.
Spotkania z członkami Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata
Towarzystwo skupia osoby uhonorowane tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz ich potomków. Tytuł ten przyznawany jest przez państwo Izrael osobom pochodzenia nieżydowskiego, które w czasie II wojny światowej bezinteresownie i z narażeniem życia ratowały Żydów od Zagłady. Celem działalności Polskiego Towarzystwo Sprawiedliwych wśród Narodów Świata jest szerzenie wiedzy o okupacji, Zagładzie i Sprawiedliwych, a także walka z antysemityzmem i ksenofobią.