Warsztaty
Zgłoszenia do 14.08.2023

Nieobojętni_e. Twórcze narzędzia aktywizmu młodych

Zapraszamy osoby w wieku 13-18 na cykl warsztatów "Nieobojętni_e. Twórcze narzędzia aktywizmu młodych". Poznamy aktywistów, aktywistki, artystów i artystki!

W trakcie kilku dni zajęć spotkamy się z artystkami/artystami, aktywistkami/aktywistami, osobami, które nie pozostają obojętne na zło, cierpienie i niesprawiedliwość. Porozmawiamy o tym, jakie zmiany chcemy zobaczyć w otaczającej nas rzeczywistości i poeksperymentujemy z różnymi formami aktywizmu artystycznego, takimi jak street art czy performens.

W ramach zajęć spotkamy się między innymi z @Samba Warszawski Rumor, którzy nauczą nas, jak bębnić w obronie praw człowieka, @Marta Korzeniak z @Otwarte Klatki opowie o aktywizmie na Tik Toku, walce o prawa zwierząt i umiejętności publicznego przemawiania, a podczas warsztatów z @Loesje Polska poznamy wagę dobrze dobranych słów oraz siłę kreatywności. A to tylko część naszego programu!

Zostawimy po sobie ślad, zabierzemy głos!

Zwieńczeniem cyklu będzie realizacja wspólnie zaprojektowanego działania artywistycznego na terenie POLIN na Łące. W procesie będzie nam towarzyszyć Dorota Cieślik aka @Miss Dorys. Edukatorka i znana warszawska grafficiarka i streetartystka.

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, ale zachęcamy do udziału osoby z Ukrainy znające podstawy polskiego. Przez cały czas będzie nam towarzyszyć osoba, które wesprze nas w ewentualnych trudnościach językowych.

Program kursu jest pomyślany jest jako całość i wymaga pracy w grupach, więc nie można wziąć udziału w pojedynczych wydarzeniach. Na zgłoszenia czekamy do 14 sierpnia.

Terminy spotkań: 

  • 16 sierpnia (środa) w godz. 10.00 – 16.00
  • 17 sierpnia (czwartek) w godz. 10.00 – 16.00
  • 18 sierpnia (piątek) w godz. 10.00 – 16.00 
  • 19 sierpnia (sobota) w godz. 10.00 – 16.00
  • 20 sierpnia (niedziela) w godz. 10.00 – 16.00
  • 23 sierpnia (środa) w godz. 10.00 – 16.00
  • 24 sierpnia (czwartek) w godz. 12.00 – 19.00.

Zobaczcie, jak wyglądały poprzednie spotkania dla młodych w POLIN >>

W razie pytań piszcie na [email protected].