Wydarzenie
10.12.2022

VI Gwiazdka na Muranowie

Ubieranie choinki, pamiątkowe zdjęcia w fotelu św. Mikołaja, wspólne śpiewanie kolęd z muzycznym akompaniamentem i barszczyk czerwony serwowany w plenerze – to tylko niektóre atrakcje "Gwiazdki na Muranowie", która odbędzie się już po raz szósty. W tym roku mieszkańcy i mieszkanki osiedla spotkają się 10 grudnia w godz. 17.00–19.00 na tarasie Klubokawiarni Jaś & Małgosia, przy al. Jana Pawła 57.

"Gwiazdka na Muranowie" to wydarzenie organizowane przez mieszkańców, instytucje i organizacje skupione w partnerstwie lokalnym "Przepis na Muranów", którego Muzeum POLIN jest członkiem. Poprzedza je seria warsztatów dla mieszkańców i mieszkanek, dzieci i dorosłych, którzy tworzą razem świąteczne ozdoby i podarunki. Warsztaty odbywają się w siedzibach partnerów "Przepisu na Muranów".

"Lokalizacja Gwiazdki została wybrana nieprzypadkowo, gdyż jest to miejsce położone dogodnie i umożliwiające swobodny, nieformalny przebieg spotkania, a przede wszystkim Klubokawiarnia jest współtwórcą naszego Partnerstwa i jest z nami od początku" – tłumaczy prezes fundacji Jeden Muranów, Marek Ślusarz. "Choinka, która będzie udekorowana w tym miejscu, pozostanie w okresie świątecznym symbolem społecznego zaangażowania mieszkańców i mieszkanek we wspólną sąsiedzką przestrzeń".

Głównym celem "Gwiazdki na Muranowie" jest organizacja spotkania integracyjnego dla mieszkańców i mieszkanek Muranowa, podczas którego zaplanowano wiele atrakcji: wspólne dekorowanie choinki ozdobami wykonanymi podczas wcześniejszych warsztatów, śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu (mieszkańcy i mieszkanki otrzymają w prezencie specjalne okolicznościowe śpiewniki z tekstami kolęd), gorący poczęstunek (barszczyk czerwony i paszteciki serwowane w plenerze), możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia na fotelu św. Mikołaja, atrakcje dla dzieci.

Wydarzenie jest organizowane przez mieszkańców, instytucje i organizacje skupione w partnerstwie lokalnym "Przepis na Muranów". Podziękowania należą się Dzielnicy Wola, która finansuje Święto Muranowa oraz Fundacji Jeden Muranów czuwającej nad sprawnym jego przebiegiem.

Wydarzenie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich, którzy chcą wspólnie ubrać choinkę i poznać swoich sąsiadów i sąsiadki. Serdecznie zapraszamy!

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od prawej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN. Pod spodem napis Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

Logo Partnerstwa Przepis na Muranów