Patronat POLIN

Projekt edukacyjny "Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie"

Na obrazie widzimy grafikę promocyjną.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Fundacja Humanity in Action Polska we współpracy z Humanity in Action Niemcy od stycznia 2021 do marca 2022 realizuje projekt "Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie" ("Break the Vicious Circle"). Ma on na celu pogłębienie wiedzy młodzieży licealnej o narodowym socjalizmie, II wojnie światowej i Holokauście oraz refleksję nad historycznymi uwarunkowaniami, które doprowadziły do Zagłady bazując na koncepcji kroków do ludobójstwa prof. G. Stantona.

Dlaczego to ważne? Fundacja Humanity in Action Polska chce przywrócić pamięć o osobach zapomnianych, bądź mniej znanych, które w czasie II wojny światowej nie pozostały obojętne, wystąpiły w obronie godności i praw człowieka, przeciwstawiły się przemocy i niesprawiedliwości i które swoim odważnym działaniem pomagały innym.

W ramach projektu powstanie pierwsza edukacyjna aplikacja mobilna, w której poprzez biografie takich właśnie osób, odnalezionych z pomocą internautów i internautek w ramach konkursu "Superbohaterowie i Superbohaterki poszukiwani!", przedstawione zostanie 11 kroków prowadzących do ludobójstwa.

Wszystkich, którym kwestie trudnej historii, praw człowieka, szacunku i tolerancji nie są obojętne zachęcamy do włączenia się do projektu edukacyjnego "Przejdź do historii! Przyjmij wyzwanie".

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" (EVZ) oraz Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN objęło patronat nad wydarzeniem.