Dla dzieci
1.06.2021 - online

Dzień Dziecka dla przedszkoli i szkół

Na obrazie widzimy grafikę na której są umieszczone kolorowe ptaki na tle nieba.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Po zeszłorocznej edycji Dnia Dziecka online, w której udział wzięło ponad 15 tys. dzieci już wiemy jak to zrobić najlepiej! Ponownie połączymy świat wirtualny, dzięki któremu będziemy mogli uruchomić wyobraźnię najmłodszych, z działaniami w świecie zupełnie realnym.

  • 1 czerwca (wtorek), godz. 8.00-17.00
  •  dzieci w wieku 4-10 lat wraz z opiekunami 

Tym razem zanurzymy się w baśniowy bór pełen śpiewu ptaków i szumu drzew z niezwykłych, żydowskich Bajek z Czerniowców. Te stare opowieści spisane zostały ponad 100 lat temu i miały przybliżyć dzieciom tajemnice żydowskich obyczajów. Dziś ponownie po nie sięgniemy, by przerobić je na nowoczesną formę gry online opartą na narracji.

Aby rozpocząć grę online "Tyle opowieści w głowie się pomieści" wystarczy wejść 1 czerwca na stronę  www.polin.pl/dziendziecka

Znajdziecie tam bogato ilustrowaną grę i krótkie słuchowiska muzyczne. Fragmenty tradycyjnych bajek będą inspiracją do zadań, quizów i zabawy. Po wysłuchaniu opowieści mali gracze za pośrednictwem strony otrzymają instrukcje i materiały, by potem odejść od ekranów komputerów i zabrać się za zabawę w budowanie, latanie i klejenie.

Zabawa potrwa ok 1,5- 2 godz.

Na zakończenie zapraszamy do obejrzenia koncertu, gdzie te same Bajki z Czerniowców, które we fragmentach poznacie w naszej grze online, zostaną wykonane przez muzyków Basię Derlak i Gwidona Cybulskiego. Muzyce i opowieściom towarzyszyć będą piękne animowane aranżacje grupy Kolor Kolektyw.

Koncert będzie można bezpłatnie zobaczyć na Facebooku i You Tubie Muzeum POLIN. 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!
 

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl