Dla dzieci

Tu Muranów: rodzinna podróż po wystawie czasowej

Dziewczynka korzystająca z multimediów na wystawie czasowej "Tu Muranów".
FOT. M. JAŹWIECKI / MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH

Zabieramy Was w podróż po warszawskiej dzielnicy Muranów. Dla dzieci (4-10 lat) oraz ich opiekunów przygotowaliśmy rodzinną ścieżkę zwiedzania, która prowadzi przez najciekawsze miejsca nowej wystawy czasowej "Tu Muranów".

Rodzinnej ścieżce zwiedzania towarzyszy ilustrowana karta z zadaniami uzupełniona o zestaw krótkich filmów, w których nasza edukatorka w prosty, zrozumiały dla najmłodszych sposób opowiada o wybranym fragmencie wystawy.
 

Jak skorzystać z rodzinnej ścieżki zwiedzania?

Karta wraz z bezwzrotnym ołówkiem jest do pobrania przy wejściu na wystawę czasową „Tu Muranów" (można ją również pobrać TUTAJ w wersji online).

Na karcie, przy każdym z zadań znajdują się kody QR. Wystarczy najechać na nie swoim telefonem lub innym urządzeniem mobilnym, by odtworzyć odpowiedni film. W ten sposób zwiedzicie wystawę z dodatkowym wsparciem naszego „wirtualnego” edukatora. 

 

Wystawa „Tu Muranów” to historia dawnej Dzielnicy Północnej, która przed wojną była centrum żydowskiego życia Warszawy. Na wystawie zobaczycie przedmioty codziennego użytku, zdjęcia, pocztówki, artykuły prasowe czy nagrania filmowe ilustrujące dzieje poszczególnych miejsc. Możecie także przejść się instalacją przywołującą ducha Nalewek, posłuchać dźwięków dawnych ulic, zajrzeć do Ogrodu Krasińskich, by dowiedzieć się, jakie rośliny rosły tu przed wojną. Warto także wejść na piętro po kręconych schodach. W aneksie opowiadającym o architekturze współczesnego Muranowa przygotowana jest gra, w którą także warto razem zagrać.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności, jednak dzięki przygotowanej karcie pracy z zadaniami i filmami może stać się doskonałą okazją do samodzielnych odkryć dla najmłodszych gości. 

Zasady bezpiecznego zwiedzania >>

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy. 
Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe.
 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

 

Załączniki:
  • Ilustrowana karta do pobrania i wydrukowania w domu - format A3
    Pobierz plik 3.82 MB / PDF