Edukacja
01.04.2020

Muzeum POLIN zaprasza szkoły na bezpłatne warsztaty edukacyjne online - materiały prasowe

Warsztaty w szkołach przyszpitalnych
fot. A. Dybała-Pacholak / Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum POLIN zaprasza szkoły na bezpłatne warsztaty edukacyjne online. To prosty sposób na udział w zajęciach bez wychodzenia z domu, dla nauczycieli atrakcyjna pomoc dydaktyczna, a dla uczniów urozmaicenie domowej nauki poprzez kontakt z kulturą i sobą nawzajem.

W związku z decyzją MKiDN o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury Muzeum POLIN pozostaje zamknięte do odwołania. Jedną z działalności muzeum przeniesionych do Internetu są zajęcia edukacyjne, w tym warsztaty edukacyjne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

- Postanowiliśmy wesprzeć nauczycieli i nauczycielki w edukacji zdalnej i przygotowaliśmy ofertę warsztatów online dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wykorzystujemy w nich zróżnicowane formy przekazu – pokazujemy filmy, korzystamy z fragmentów nagrań audio, przygotowaliśmy krótkie animacje czy za pośrednictwem platformy Google Arts&Culture razem z młodzieżą zwiedzamy wirtualnie muzeum – mówi Anna Czerwińska, kierowniczka Sekcji Edukacji Szkolnej i Rodzinnej Muzeum POLIN.

 #PolinMuseumOnline #zostanwdomu #zpolinmuseum