Koncert
22.06.2019

Koncert upamiętniający 76. rocznicę powstania w getcie na antenie Radia KAN

fot. Magda Starowieyska

Z radością informujemy, że w sobotę, 22 czerwca, na antenie publicznego izraelskiego Radia KAN zostanie odtworzony koncert upamiętniający 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Koncertu będzie można posłuchać także online.

22 czerwca (sobota), godz. 10.00, Radio KAN

Podczas koncertu, który odbył się 18 kwietnia, w przeddzień 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, na scenie Muzeum POLIN Orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Gabriela Chmury złożyła hołd muzykom z getta. Przy fortepianie zasiadła 16-letnia Lauren Zhang, wyróżniona przez BBC tytułem Young Musician of the Year.

W programie koncertu zabrzmiały utwory Mozarta, Schuberta i Wajnberga. Koncert był upamiętnieniem Żydowskiej Orkiestry Symfonicznej i jej wyjątkowej solistki - Josimy Feldschuh.

Koncertu będzie można posłuchać w Izraelu w poniedziałek o godzinie 10:00 czasu lokalnego (09:00 czasu polskiego) na falach radia KAN Kol Ha Musica (w Tel Awiwie nadającym na częstotliwości 91.3 FM) a także w internecie

Koncert jest jednym z wydarzeń cyklu [email protected], który Muzeum POLIN realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. W jego ramach, w roku 100-lecia urodzin kompozytora, przez cały rok w Muzeum POLIN prezentowana jest muzyka Mieczysława Wajnberga.

Mecenasem cyklu [email protected] jest Jankilevitsch Foundation.