Koncert

Chloë Pfeiffer

Chloë Pfeiffer
fot. Michael Roehring Wuppertal

Chloë Pfeiffer urodziła się w 1985 roku. Pianistka, klawesynistka i aranżerka, edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 4 lat. Studia w konserwatoriach w Tuluzie i Paryżu zapewniły jej biegłość w kulturze muzycznej i sztuce kompozycji. Równocześnie Chloë doskonale odnajduje się w świecie muzyki popularnej i specjalizuje się w argentyńskim tangu.

Chloë pochodzi z miejscowości Tarbes w Pirenejach, gdzie już jako nastolatka regularnie uczęszczała na doroczny festiwal Tarbes en Tango. Uczyła się pod okiem Alfreda Marcucci’ego i Rogera Helou, dwóch mistrzów argentyńskiego tanga, którzy przekazali jej zamiłowanie do tradycyjnego repertuaru, szeroką wiedzę na temat gatunku oraz zapał do tworzenia własnych aranżacji. Z drugiej strony, dzięki corocznej obecności na festiwalu Chloë poznała wybitnych muzyków gatunku, z którymi miała okazję występować chłonąc wszystko, co świat argentyńskiego tanga miał do zaoferowania w ciągu ostatnich 15 lat.  

W wieku 14 lat Chloë założyła swoją pierwszą orkiestrę tangową, dla której pisała własne aranżacje. W roku 2010 założyła Orquesta Silbando w Paryżu, w której pełni role kierowniczki artystycznej i aranżerki. Po wydaniu dwóch albumów oraz licznych koncertach zarówno w Europie, jak i Argentynie, Silbando została uznana za jedną z najważniejszych obecnie formacji tanga argentyńskiego.   

Jako pianistka Chloë jest często zapraszana do udziału w różnych składach, w sztukach teatralnych, komediach muzycznych i pokazach. Wiele zespołów regularnie zamawia u niej nowe aranżacje tanga.

Chloë zawsze pragnęła dzielić się swoją wiedzą na temat stylów tanga oraz doświadczeniem jako pedagożki, dzięki którym często jest zapraszana do prowadzenia kursów dla orkiestr specjalizujących się w tangu (Brittany 2014, Ardingly (GB) 2015, Tarbes 2015-2017, Toulouse 2015), zajęć z tancerzami tanga i warsztatów na temat kompozycji tanga skierowanych do uczniów liceów, którzy wybrali edukację muzyczną