Humanity in Action Fellowship 2018
Fundacja Humanity in Action Polska zaprasza do udziału w Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej (Humanity in Action Fellowship 2018).
Dla kogo?
- wiek 18-28 lat,
- status studenta (dowolny kierunek studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich) lub absolwenta (warunek ukończenia studiów nie wcześniej niż w 2016 roku),
- znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym.
Gdzie i kiedy?
O Akademii Praw Człowieka – Humanity in Action Fellowship
Międzynarodowe programy Humanity in Action skupiają się na relacjach pomiędzy większością społeczeństwa a grupami narażonymi na dyskryminację w danym kraju. Dyskutujemy o prawach człowieka oraz prawach obywatelskich używając współczesnej oraz historycznej perspektywy, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń II Wojny Światowej i Holocaustu. Jednocześnie podczas warsztatów i treningów przekazujemy uczestnikom/czkom praktyczne umiejętności liderskie i szukamy wspólnie rozwiązań zapobiegających dyskryminacji czy mowie nienawiści. Każda edycja programu jest niepowtarzalna. Według rankingów Human Rights Careers, ProFellow i College Magazine HIA Fellowship jest uznany za jeden z najlepszych tego typu programów edukacyjnych do których należą jeszcze prestiżowe programy m.in. Komisji Fulbrighta, czy Uniwersytetu Princeton.
Warszawski program Akademii podejmie aktualne i najważniejsze problemy i wyzwania społeczno-kulturowe dotyczące i dotykające Polski. Poruszymy kwestie m.in. przedsiębiorczości społecznej, warunków na rzecz inicjowania zmiany i innowacji społecznych, tzw. „kryzysu migracyjnego”, wzrostu populizmu zagrażającego prawom człowieka, praw kobiet, osób LGBTQIA oraz innych marginalizowanych grup. Pracując w międzynarodowych zespołach, pod mentorską opieką, uczestnicy/czki wypracują koncepcje jak korzystając z narzędzi m.in. społecznego biznesu, innowacyjnej edukacji i kampanii społecznych zapobiegać i reagować na niepokojące zjawiska.
W Berlinie tematy spotkań obejmą przede wszystkim problematykę sytuacji i integracji uchodźców oraz wzrastającej wrogości wobec muzułmanów. Ponadto poruszone zostaną kwestie dotyczące pamięci historycznej oraz tożsamości zróżnicowanego niemieckiego społeczeństwa.
Podczas programu amerykańskiego w Atlancie uczestnicy/czki będą w szczególności rozważać kwestie relacji rasowych i rasizmu, nurtu „restorative justice”, praw obywatelskich, relacji rdzennych Amerykanów z resztą społeczeństwa oraz problematykę imigracji. Natomiast w drugim amerykańskim programie uczestnicy/czki będą odkrywać współczesną biografię Detroit – miasta, które jest symbolem ogromnych napięć wywołanych przez zmiany gospodarcze i kulturowe w XX i XXI wieku w Ameryce. Program obejmie tematy inkluzji społecznej i demokracji, zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwego planowania przestrzennego miasta, przedsiębiorczości społecznej i zdrowia publicznego.
Więcej informacji: