Spektakl

Wyniki drugiego etapu konkursu na spektakl teatralny o Marcu ‘68

Grafika w kolorze czarnym, widać zarysy przytulających się ludzi i lokomotywy.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W dniu 23 października 2017 roku odbyły się obrady Komisji Artystycznej II etapu konkursu na spektakl teatralny o Marcu ’68. 

Komisja Artystyczna w pełnym składzie zakwalifikowała do III etapu konkursu projekty:

W opinii Komisji wybrane projekty najpełniej realizują cel konkursu, jakim jest przybliżenie współczesnemu odbiorcy żydowskiego doświadczenia Marca’68. Ich twórcom udało się przerzucić most między teraźniejszością a historią. Zaawansowana  forma projektów, koncepcja języka teatralnego i dramaturgii dają szansę na rozwój w kolejnym etapie konkursu.

Komisja Artystyczna pragnie jednocześnie podkreślić wysoki poziom wszystkich projektów warsztatowych, zrealizowanych w ramach konkursu. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz TR Warszawa dziękują wszystkim uczestnikom projektu za pasję i zaangażowanie, z jakimi pracowali nad koncepcjami spektakli o Marcu’68. Wierzymy, że to spotkanie i doświadczenie stanie się inspiracją dla przyszłych projektów artystycznych.

Konkurs na spektakl teatralny o Marcu ‘68 organizowany jest przez TR Warszawa i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W lipcu 2017 w zamkniętym konkursie dla młodych twórców wyłoniono pięć koncepcji , które zostały pokazane w Muzeum POLIN i w TR Warszawa w październiku 2017 roku. W kolejnym etapie, trzy projekty zostaną rozwinięte i pokazane w 50. rocznicę Marca’68. Co najmniej jeden z nich zostanie zrealizowany w postaci premiery jesienią 2018 roku.

Konkurs odbywa się w ramach programu "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68", na który składają się cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Celem programu jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68 pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach.

 

Organizatorzy

 

Program "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68" to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68  pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach. Obserwuj nas na facebook.com >>

Organizator     Mecenas   Współorganizator:
   

 

Wsparcie

   

David Goldman i Debbie Bisno oraz Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics
Marek i Agnieszka Nowakowscy
Andrzej i Małgorzata Rojek
Jerry Wartski z rodziną
Paul Goldner i Sandy Soifer

Patron instytucjonalny

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Patroni medialni