Spotkanie
1.07.2017

Emigranci marcowi w Izraelu: proces asymilacji i dzisiejsze formy wspólnotowe

Stary zeszyt z napisem prawo do Ojczyzny, datami 1968 i 1995 oraz godłem Polski.
Fot. Muzeum POLIN

Zapraszamy do udziału w spotkaniu "Emigranci marcowi w Izraelu: proces asymilacji i dzisiejsze formy wspólnotowe", które zorganizowane zostało w ramach 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie (ul. Dajwór 18).

  • 1 lipca (sobota), godz. 15.00, Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, wstęp wolny

Podczas spotkania dr Kamila Dąbrowska opowie kim byli ludzie, których zmuszono do wyjazdu z Polski w wyniku antysemickiej kampanii marca 1968. Usłyszymy także dokąd wyjechali i jak potoczyły się losy grupy, która wybrała Izrael jako swoją ojczyznę.

Po spotkaniu zastępca dyrektora Muzeum POLIN Zygmunt Stępiński opowie o działaniach projektowych i wystawie czasowej w ramach programu "Obcy w domu. Wokół Marca ’68” prowadzonego przez Muzeum POLIN. Celem programu jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68 pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach.

 

Program "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68" to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68  pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach.

Organizator     Mecenas   Współorganizator:
   

 

Wsparcie

   

David Goldman i Debbie Bisno oraz Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics
Marek i Agnieszka Nowakowscy
Andrzej i Małgorzata Rojek
Jerry Wartski z rodziną
Paul Goldner i Sandy Soifer

Patron instytucjonalny

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Patroni medialni