Edukacja
17.01.2017

Reunion i podsumowanie 2. części programu PIYE 2016

14 grudnia 2016 roku w Izraelu odbyło się spotkanie uczestników Polsko-Izraelskiej Wymiany Młodzieży (PIYE). Okazją było dziesięciolecie, które program obchodził w 2016 roku. Z tej okazji koordynatorki – Tsipy Zeiri zajmująca się programem w Izraelu oraz Anna Pokłosiewicz, koordynatorka z ramienia Muzeum POLIN – zorganizowały spotkanie, podczas którego uczestnicy mieliby szansę poznać darczyńców wymiany pana Tomka Ulatowskiego oraz Ygala Ozechova.


Reunion było również okazją do podziękowania osobom, które od lat wspierały realizację wymiany – profesorowi Dany’emu Levitanowi i profesorowi Eyalowi Zisserowi - prorektorom Uniwersytetu w Tel Awiwie, ambasadorowi Polski w Izraelu Jackowi Chodorowiczowi, inicjatorce oraz pomysłodawczyni Nili Amit oraz zespołowi Instytutu Polskiego w Tel Awiwie pod kierownictwem Krzysztofa Kopytko, który od lat wspiera program.

Najważniejszym punktem wieczoru była dyskusja między dotychczasowymi uczestnikami wymiany, którzy na forum dzielili się swoimi wrażeniami, wspomnieniami oraz przemyśleniami związanymi z udziałem w Polsko-Izraelskiej Wymianie Młodzieży. Był to ważny i wzruszający moment, uświadamiający jak wielkie znaczenie w życiu uczestników miał udział w wymianie PIYE.

W 2016 roku odbyła się jedenasta edycja wymiany, od początku wzięło w niej udział blisko 200 osób. Nabór na kolejną, dwunastą edycję rozpocznie się wiosną 2017 roku.

Projekt jest wspólną inicjatywą Muzeum POLIN i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce – instytucji odpowiedzialnej za tworzenie wystawy głównej.

Projekt wspierany przez:
p. Ygala Ozechova
p. Tomka Ulatowskiego