Dla dzieci
12 czerwca 2015

Międzypokoleniowe warsztaty o poznawaniu historii własnej rodziny

fot. materiały organizatotra

W nawiązaniu do książki „Skarb pana Isakowitza” Danny’ego Wattina, gościa Big Book Festival, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędą się międzypokoleniowe warsztaty poświęcone odkrywaniu historii własnej rodziny.

Będzie można dowiedzieć się na nich, jak poznawać własne korzenie, skąd czerpać informacje o przodkach, jak być historykiem własnego rodu, jak odtwarzać drzewo genealogiczne, tworzyć pamięć rodziny.

Uczestnicy poćwiczą też przeprowadzanie wywiadów, mapowanie krewnych i ich miejsc życia, tworzenie linii czasu doświadczeń rodzinnych.

Warsztaty są skierowane do uczniów oraz ich rodziców i dziadków, którzy wspólnie chcieliby poznać przeszłość swojego rodu. Poprowadzi je Monika Koszyńska, kierowniczka sekcji edukacji dzieci i młodzieży w Muzeum POLIN oraz przedstawicielka USC Shoah Foundation w Polsce.

Warsztaty odbędą się 12 czerwca (w piątek) o 15:00 w sali nr 3 w Centrum Edukacyjnym Muzeum POLIN (ul. Anielewicza 6, Warszawa).

Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja internetowa. Limit miejsc: 15 dwuosobowych zespołów. Prosimy rezerwować jeden darmowy bilet w systemie na dwie osoby.

Muzeum POLIN objęło patronat nad Big Book Festival. 

To pierwsza w Warszawie i jedna z nielicznych w Europie impreza promująca czytelnictwo poprzez angażowanie publiczności w aktywności kulturalne i artystyczne. Mocne otwarcie letniego sezonu festiwalowego. Trzecia edycja festiwalu odbędzie się 12-14 czerwca 2015. Po raz pierwszy festiwal odbędzie się w jednym miejscu: przy Hożej 51.

To pierwsza tak rozległa i nowoczesna impreza czytelnicza, angażująca entuzjastów książek, znakomitych autorów polskich i europejskich, artystów i ekspertów, ludzi i przestrzenie. Nowy pomysł na cieszenie się literaturą i sztuką Ważne i aktualne tematy, klasyka połączona z nowościami, a powaga z dowcipem. Międzypokoleniowa, wszędobylska i otwarta impreza, której nie da się nie zauważyć.

Organizatorem Big Book Festival jest fundacja "Kultura nie boli".

Więcej informacji na www.bigbookfestival.pl