Muzeum
28.10.2014

Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Informacyjnego

Wraz z otwarciem wystawy stałej Muzeum POLIN rozszerza swoja ofertę dla zwiedzających o nową, atrakcyjną propozycję – możliwość  poszerzenia wiedzy na temat historii Żydów polskich w nowo otwartym Centrum Informacyjnym.

To właśnie w Centrum Informacyjnym zainteresowani spotkają się z pracownikami muzeum, z którymi wspólnie będą szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Nieocenioną pomocą będą dostępne na miejscu: obfity księgozbiór, liczne pomoce naukowe i komputerowe bazy danych.

Gości Centrum Informacyjnego wita instalacja artystyczna Makrofilm, nawiązująca w swojej koncepcji do tradycyjnego archiwum. Kręcąc pokrętłem, zwiedzający mogą przeglądać wybrane przez siebie prezentacje oparte o zdjęcia i dokumenty archiwalne. Przystępnie opracowane prezentacje skupiają się na różnych wątkach z kultury i historii polskich Żydów.

Centrum Informacyjne powstało dzięki współpracy Muzeum POLIN z instytucjami z Polski i zagranicy. Dzięki temu nasi goście będą mogli bezpłatnie korzystać z portali internetowych oraz baz danych naszych partnerów.

Ruszamy 28 października!

Główni partnerzy merytoryczni: