Edukacja
13.08.2013

Polskie Międzykulturowe Spotkania Młodzieży - PIYE 2013

fot. Anna Dybała/Muzeum Historii Żydów Polskich

19 sierpnia rozpoczyna się już siódma edycja Polskich Międzykulturowych Spotkań Młodzieży (PIYE). Czternastu studentów z Izraela i Polski będzie odbywać dwutygodniowy staż w muzeum.

Angażując się w polsko-izraelskich parach w projekty poszczególnych działów muzeum, biorąc udział w warsztatach, zwiedzając Warszawę i inne miasta Polski, uczestnicy będą mieli szansę na poznanie wielowątkowej polsko-żydowskiej historii i współczesnej kultury Polski i Izraela. Program opiera się na idei międzykulturowego twórczego działania, przezwyciężania uprzedzeń, tworzenia podwalin do nowego spojrzenia na stosunki polsko-żydowskie.

Wszystkich zapraszamy na spotkanie z uczestnikami wymiany podczas dwóch wydarzeń otwartych:

24 sierpnia, w godz. 15.00-17.00 – w ramach X Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera studenci przygotują stoisko izraelskie, aby uczestnicy festiwalu poznali współczesny Izrael oczami jego młodych mieszkańców.
Zobacz więcej

29 sierpnia, godz. 18.00 – pokaz etiud filmowych, powstałych w ramach zeszłorocznego programu oraz spotkanie z uczestnikami i realizatorami projektu.
Zobacz więcej

Jesienią polscy stypendyści wyjadą do Izraela, gdzie przez trzy miesiące będą uczyć się na Uniwersytecie w Tel-Awiwie i wezmą udział w kursie języka hebrajskiego. Poznają historię, tradycję, kulturę i obecną sytuację społeczną Izraela.

Projekt jest wspólną inicjatywą Muzeum Historii Żydów Polskich i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Projekt wspierany przez:
p. Ygala Ozechova
p. Tomka Ulatowskiego