Edukacja
08.07.2013

„Lato w mieście” z muzeum

Fot. Magda Starowieyska/Muzeum Historii Żydów Polskich

W te wakacje (lipiec i sierpień), w ramach warszawskiej akcji „Lato w mieście”, Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia pt. „Pocztówka z Muzeum”.

Warsztaty dla dzieci od 6 do 12 lat będą odbywać się w muzeum w każdą środę.

Czas trwania zajęć: 1,5 godziny.

Warsztaty odbywają się o godz. 10.15 i 12.15.

Młodsze dzieci, 6 – 10 lat (maks. 25 osób)
W ramach warsztatu prowadzący opowie dzieciom o historii miejsca, w którym znajduje się Muzeum Historii Żydów Polskich (plac między muzeum a pomnikiem Bohaterów Getta). Następnie grupa zwiedzi wnętrze budynku i odwiedzi wystawę czasową „Listy do tych, co daleko”. Dzieci zostaną poproszone o  wybranie i zapamiętanie jednego kadru z projekcji. Następnie uczestnicy otrzymają puste karty pocztowe (A4) i materiały plastyczne. Ich zadaniem będzie narysowanie wybranego miejsca lub miejsc w muzeum oraz wybranego kadru z wystawy (45 min). Pod koniec, prowadzący poprosi uczestników o prezentację swoich kartek.

Starsze dzieci, 11 – 12 lat (maks. 25 osób)
Dzieci otrzymają aparaty fotograficzne, a ich zadaniem będzie zrobienie zdjęć w miejscach odwiedzanych z prowadzącym (plac między muzeum a pomnikiem Bohaterów Getta, wnętrza muzeum). Grupa odwiedzi również wystawę czasową „Listy do tych, co daleko”, gdzie każdy z uczestników wykona 3 zdjęcia wybranych kadrów z projekcji. Następnie, w pracowni komputerowej, uczestnicy zgrają swoje zdjęcia na komputery i skomponują oraz wydrukują własne, oryginalne karty pocztowe.

Warsztaty towarzyszą wystawie „Listy do tych, co daleko” prezentowanej w Muzeum Historii Żydów Polskich do 30 września 2013 roku.

Koordynatorów grup zorganizowanych prosimy o kontakt pod numerem: (+48) 22 47 10 301
[email protected]

Serdecznie zapraszamy!