Edukacja
05.06.2013

Tuwim, Brzechwa i scena pełna najmłodszych

Bardzo dziękujemy małym i dużym miłym gościom, którzy w sobotę i niedzielę eksplorowali w muzeum świat poezji Tuwima i Brzechwy!

W sobotę aktorka Anna Seniuk zaserwowała wyborną porcję „Wierszy na drugie śniadanie". Posilona publiczność z energią uczestniczyła w warsztatach plastycznych. Na jednej z muzealnych ścian powstał wielowarstwowy manifest poetycki wykonany z pomocą przygotowanych przez artystów z Fundacji Vlep(v)net wlepek. Na sztalugach w galerii „Portretów poetów" przy dachu synagogi zawisły dzieła dzieci, rodziców, babć i dziadków.

Po południu Matiax i Mentozz z Bombing Crew udowodnili, że każdy może zostać beatboxerem, a doskonałym muzycznym materiałem do interpretacji jest Akademia Pana Kleksa.

W niedzielne popołudnie sala muzealnego audytorium wypełniła się fanami Pchły Szachrajki. Kinga Ilgner i Maciej Wojdyła, aktorzy spektaklu „Podróż Pchły Szachrajki" w reżyserii Anny Seniuk, zaprosili do wspólnej przygody. Razem z publicznością złożyli wizytę w ZOO i przejechali się Lokomotywą. I można nawet było wejść na scenę!

 

Realizacja projektu możliwa dzięki wsparciu:

Logotyp - Boeing