Edukacja

PIYE – Polskie Międzynarodowe Spotkania Młodzieżowe. Nabór 2013

Fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich i Stowarzyszenie ŻIH zapraszają studentów do udziału w programie wymiany studenckiej Polski i Izraela.

Uczestnicy programu spędzą 2 tygodnia na stażu w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie i 3 miesiące na studiach w Tel Awiwie.

W ubiegłych latach uczestnicy wymian realizowali wspólne projekty, pozwalające im poznać kulturę i historię polskich Żydów, poznać Polskę, Izrael, skonfrontować swoje wyobrażenia i stereotypy z rzeczywistością.

W roku 2013 na staż w Polsce zapraszamy do nowo otwartej siedziby muzeum. Będziecie mieli szanse wziąć udział w pracy poszczególnych działów, współtworząc program i wydarzenia!

Z kolei 3 miesiące studiów w Izraelu to unikatowa okazja do nauczenia się języka, zbliżenia do kultury i historii kraju, wzięcia udziału w wydarzeniach na uczelni, poznania codziennego życia izraelskich rówieśników.

Zapoznaj się z materiałami, regulaminem oraz relacjami z zeszłorocznych warsztatów - czytaj więcej.

Na zgłoszenia czekamy do 10 czerwca 2013 roku. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne w Warszawie w terminach między 17 a 21 czerwca.