Wsparcie

Nowi znamienici darczyńcy muzeum

Z wielką radością chcielibyśmy powitać w gronie Znamienitych Darczyńców Muzeum Historii Żydów Polskich dwie nowe instytucje – The Conference on Jewish Material Claims Against Germany (Claims Conference) oraz The David Berg Foundation.

Claims Conference przekazało grant w wysokości 1,2 miliona dolarów na produkcję galerii Zagłada. Aplikacja złożona przez SZIH przeszła pomyślnie wszystkie etapy weryfikacji – od finansowej po merytoryczną opartą o materiały przygotowane przez zespół opiekunów naukowych oraz kuratorów galerii. Claims Conference jest największą organizacją na świecie zajmującą się zabezpieczeniem odszkodowań, zwrotem zagrabionego mienia i wsparciem dla ocalonych z holokaustu lub ich spadkobierców. Odzyskując majątek ofiar, Claims Conference umożliwia organizacją na całym świecie prowadzenie edukacji na temat Shoah i zachowanie pamięci tych którzy zginęli.

Jest nam równie miło poinformować o wsparciu Muzeum kwotą 1 miliona dolarów przez The David Berg Foundation. Pieniądze zostały dedykowane produkcji galerii Ulica. Fundacja z siedzibą z Nowym Jorku kontynuuje dobroczynną misję zmarłego Davida Berga, założyciela fundacji.