Edukacja

100 bezpłatnych zajęć online dla szkół!

fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy wszystkie szkoły do rezerwacji bezpłatnych zajęć online, dzięki którym za pośrednictwem komputera możecie znaleźć się w jednym z najciekawszych muzeów Warszawy.

W naszej ofercie jest 100 bezpłatnych zajęć online, prowadzonych zarówno metodami warsztatowymi, jak i w formie spotkań z przewodnikami na wystawach Muzeum. To szansa dla dzieci i młodzieży na uzupełnienie wiedzy, ale także na kontakt ze specjalistami z instytucji kultury. Zajęcia prowadzą  doświadczeni edukatorzy i edukatorki Muzeum POLIN, którzy potrafią stworzyć dobrą atmosferę i zaangażowanie również na spotkaniach wirtualnych!

Nasze zajęcia to nie są zwykłe wykłady, które można oglądać na ekranie komputera. Stawiamy w nich na interakcje, zadawanie pytań i relacje oraz ćwiczenie kreatywnego myślenia. Na zajęciach wykorzystujemy nowe technologie. Oglądamy wspólnie fragmenty filmów i słuchamy podcastów, rozwiązujemy quizy, dyskutujemy.

Zajęcia online organizowane są  dla całych klas (wówczas potrzebny jest w klasie komputer z dostępem do internetu, kamerą i głośnikami i rzutnik)  lub/ i uczniów przebywających w domu i pracujących na własnych komputerach. Zajęcia prowadzimy codziennie od poniedziałku do piątku, a godzinę rozpoczęcia spotkania uzgadniamy indywidualnie z grupą.

O możliwości skorzystania z oferty 100 bezpłatnych zajęć decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Informacje organizacyjne

Dla kogo?
Na zajęcia zapraszamy całe klasy. Uczniowie i uczennice mogą pracować wspólnie w klasie, bądź na swoich komputerach w domach. Do pełnego przeprowadzenia zajęć w klasie potrzebne będą: dobre połączenie z Internetem, komputer, rzutnik, kamera i głośniki.

Kiedy?
Zajęcia organizujemy codziennie od poniedziałku do piątku. Czas rozpoczęcia zajęć dostosowujemy do potrzeb klasy.

Czas zajęć
45 min. (do 60 min. z wliczonym czasem technicznym).

Jak zarezerwować warsztaty dla klasy?
Zajęcia online dla klasy może zamówić nauczyciel lub nauczycielka, wysyłając wiadomość na adres [email protected] lub [email protected].

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego