Muzeum
Zgłoszenia do 10.01.2025

Zostań Ambasadorką/Ambasadorem Muzeum POLIN

Ambasadorki i ambasadorzy Muzeum POLIN w holu głównym Muzeum POLIN.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Rusza nabór do programu "Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN", skierowanego do nauczycielek, nauczycieli oraz metodyczek i metodyków nauczania.

Zapraszamy osoby działające w obszarze edukacji, które realizują lokalne działania skupione wokół historii i kultury polskich Żydów. To również okazja do nawiązywania zawodowych relacji, wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy, a także tworzenia przestrzeni do wspólnego działania.

Uczestniczki i Uczestnicy programu spotkają się dwa razy w roku na Zjazdach Ambasadorek i Ambasadorów. Zjazdy odbywają się zarówno w siedzibie Muzeum POLIN, jak i w miastach i regionach Ambasadorek i Ambasadorów. Te dwudniowe spotkania są okazją do nawiązania kontaktów oraz dzielenia się doświadczeniami. Część zjazdów poświęcona jest zdobywaniu nowej wiedzy i doskonaleniu kompetencji z zakresu edukacji międzykulturowej.

Pierwsze spotkanie w nowej edycji programu odbędzie się w marcu 2025 roku.

Korzyści płynące z uczestnictwa w programie Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN:

  • nieograniczony bezpłatny wstęp na wystawy stałe i czasowe w Muzeum POLIN podczas trwania kadencji,
  • pierwszeństwo podczas rekrutacji na kursy dla nauczycielek/nauczycieli i edukatorek/edukatorów organizowane przez nasze muzeum,
  • program ambasadorski oferuje również organizację wizyt studyjnych do Muzeum POLIN dla Uczestniczki/Uczestnika programu wraz z grupą nauczycieli lub edukatorów z jej/jego regionu,
  • wsparcie finansowe działań lokalnych, czyli wydarzeń organizowanych przez Ambasadorkę/Ambasadora w jej/jego mieście lub regionie.

Program Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prowadzony jest od 2013 roku. Jego celem jest budowa ogólnopolskiej sieci ekspertek i ekspertów działających w zakresie edukacji o kulturze i historii polskich Żydów oraz wspieranie rozwoju uczestniczek i uczestników programu i działań, które podejmują w swoich społecznościach. Ambasadorki i Ambasadorzy promują działania Muzeum POLIN w swoich regionach oraz opiniują i współtworzą opracowywane przez muzeum materiały edukacyjne i realizowane programy. Program podzielony jest na dwuletnie edycje, po zakończeniu każdej z nich, można przedłużyć współpracę z Muzeum POLIN na kolejne dwa lata.

W naszej sieci jest obecnie 60 Ambasadorek i Ambasadorów, którzy działają na terenie całej Polski. W zakładce Ambasadorzy znajdziecie Państwo pełną listę osób należących do programu ambasadorskiego.

 

Kandydatki i Kandydaci mogą również poprosić dotychczasowe Ambasadorki, dotychczasowych Ambasadorów ze swojego województwa o wystawienie rekomendacji (format PDF lub WORD, nie więcej niż 2000 znaków ze spacjami) i przesłanie jej na adres [email protected]. Rekomendacje nie są wymagane w procesie rekrutacji.

Załączniki:
  • Formularz zgłoszeniowy Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN 2025 [.docx]
    Pobierz plik 93.24 KB / VND.OPENXMLFORMATS-OFFICEDOCUMENT.WORDPROCESSINGML.DOCUMENT